Як приготувати домашнє вино в дерев'яній бочці Автор: lesya · Опубліковано: 01.11.2013 11:57 · Розділ: Цікаві факти

Фото з point.md
Фото з point.md

Про корисні властивості вина на сьогоднішній день сказано чимало. Воно позитивно впливає на серцево-судинну систему, покращує кровообіг, очищає кров від холестерину та навіть сприяє схудненню. Щоправда, слід пам’ятати, що будь-яке вино містить в собі алкоголь, а всі ми знаємо, що «надмірне вживання алкоголю негативно позначається на нашому здоров’ї».

Та коли мова йде про корисні властивості вина, на увазі маються якісні екземпляри цього напою, а вони, як відомо, коштують зовсім недешево. При цьому навіть заплативши пристойну суму за пляшечку сапераві чи каберне, ви не можете бути упевнені, що не натрапили на підробку. Тому краще за все виготовити вино самому.

Це не так уже й складно: вмудрялися ж наші предки виготовляти смачнюче домашнє вино практично без усяких та супермодних пристосувань. Так, за словами учених, вино можна вважати найстарішим алкогольним напоєм: його почали виготовляти більше п’ятдесяти тисяч років тому. А найстаріша знайдена в наш час пляшка вина датована 325 роком до нашої ери.

Щоправда, для приготування по-справжньому смачного вина вам знадобляться деревянные бочки, краще за все дубові.

Перед тим, як приступити до виготовлення вина в дерев’яній бочці, необхідно її підготувати. Для цього слід замочити тару в холодній воді днів на десять, кожного дня змінюючи воду на чисту. Після цього у вимочену бочку заливають окріп, до якого додають кальцієву соду з розрахунку 25 грамів на відро води. Воду зливають, бочку ретельно миють.

Та це ще не все. Десь за добу до того, як ви плануєте заповнити бочку, її варто обкурити сіркою – це допоможе уникнути стороннього бродіння. Для цього у невелику металеву чашку до 2 см в діаметрі кладуть 20 грамів чистої сірки, прив’язують все це до палиці з півметра завдовжки і пропихають пристосування через шпунтовий отвір у бочці. Тримають доти, доки сірка повністю не згорить. Для первинного бродіння підійде бочка з одинарним дном, яка має отвір, що закривається чопом.

Щоб приготувати вино, необхідно ретельно перебрати виноград. Відділіть його від гнилих плодів та ретельно подрібніть – вручну чи за допомогою спеціальної дерев’яної дробарки. Сік та макуху необхідно зібрати в бочку, заповнивши її на три четверті. Далі бочку накривають знятим днищем, а зверху вкривають чистою тканиною. Бочку слід помістити в тепле приміщення.

Через три-чотири дні макуха спливає на поверхню. Сік зціджується через нижній отвір, а макуху відтискаємо вручну. Отримане сусло (неосвітлений сік) слід помістити в бочку, а в її шпунтовий отвір вставляємо водяний затвор. Бочку слід замастити гіпсом, щоб повітря не потрапляло усередину. На 20-ий день, коли бульбашки в посудині водного затвору не утворюються, його знімають, а вино зливають в емальоване відро. Потім переливають в бочку і наповнюють її «під чоп»

Після цього бочку ставлять в холодний підвал, і витримують вино 3-4 місяці. Винний камінь осідає, а кислотність напою суттєво знижується. Готове вино розливають у пляшки, закорковують та зберігають у горизонтальному положенні.


Інші новини розділу