Кілька простих способів утеплити квартиру взимку Автор: lesya · Опубліковано: 01.11.2013 10:58 · Розділ: Цікаві факти

Фото з alpinists.com.ua
Фото з alpinists.com.ua

Скоро зима, останні теплі та лагідні осінні дні, наступаючи на п’яти одне одному, втікають у теплі краї, звільняючи простір дощовим та сльотавим листопадовим ранкам і холодним, морозяним зимовим вечорам. Вже ось-ось розгуляється погода, коли з хати й носа не хочеться показувати. Та від роботи і повсякденних обов’язків нікуди не дінешся, отож хоч-не-хоч доведеться закутуватися тепліше в м’які шарфи та пальта, і вчитися протистояти неминучому.

І ось коли робочий день підійшов до кінця, а надворі розгулялася стихія, все, чого нам в такі моменти найбільше хочеться, - це всістися в м’якеньке крісло в себе вдома і з чашкою гарячого чаю в руках хоча б кілька хвилин відпочити, в теплі та затишку поговорити з близькими чи присвятити час собі. Проте все це стає неможливим, коли у вашій квартирі ледве чи тепліше, ніж на вулиці. Отож про утеплення власної оселі варто подбати заздалегідь.

Добре, якщо у вас достатньо грошей, і ви з легкістю зможете замінити старі вікна на нові, поставити утеплені вхідні двері, встановити сучасну автономну систему опалення та обладнати в квартирі теплу підлогу. Всі ці варіанти надзвичайно ефективні, і в сукупності забезпечать тепло та затишок у вашому домі навіть у найлютіші морози.

Окремої уваги заслуговує система обігріву підлоги, яка дозволяє рівномірно та ефективно розподілити тепло у приміщенні. Можна встановити в підлозі труби, по яких рухатиметься рідина-теплоносій (як у звичайних батареях), а можна віддати перевагу кабелю – все поставщики кабельной продукции на сьогоднішній день пропонують якісні нагрівальні кабелі, які використовуються в найрізноманітніших цілях, в тім числі й для обігріву підлоги. Вибравши найбільш вигідний варіант, ви можете бути упевнені, що взимку комфортно почуватиметеся не лише ви: ваш гаманець скаже вам «дякую» за пристойну економію на опаленні.

Та якщо грошей на серйозний ремонт не вистачає, доведеться скористатися простішими способами утеплення квартири.

Почнемо з вікон. Якщо у вас старі віконні рами, їх варто укріпити. Для цього вам знадобляться металеві кутники, які необхідно прикрутити по кутах рами – так вона стане стійкішою, і не пропускатиме повітря через шпарини. Далі необхідно утеплити щілини між рамою і створами вікна. Для цього можна купити поролонові чи гумові стрічки або ж скористатися бабусиними методами: взяти смужки тканини, густо намастивши їх господарським милом, щільний папір і клейстер, широкий медичний пластир чи скотч – словом, все, що можна приклеїти до вікна так, щоб затримати потоки холодного повітря.

Аналогічні маніпуляції проробляємо з вхідними дверима. Обклеюємо двері по периметру гумовим утеплювачем з однією клейкою стороною, зачиняємо двері і чекаємо 2-3 години. Стики в дверній коробці та одвірках можна обробити прозорим силіконовим герметиком.

Батареї. Подбайте про те, щоб батареї не були прикриті ні меблями, ні важкими шторами зі щільних тканин: вам необхідно, щоб максимально ефективно нагрівалося повітря в кімнаті, а не сторонні предмети. Крім того, експерти говорять, що приблизно 30% тепла від радіаторів опалення йде на нагрівання стіни. Щоб цього уникнути, можна наклеїти на двосторонній скотч на стіну за батареєю лист фольги – вона відбиватиме тепло і направлятиме його в кімнату.


Інші новини розділу