Процедура та певні особливості розірвання шлюбу Автор: kseniya_www · Опубліковано: 31.10.2013 17:37 · Розділ: Суспільство

Одружуючись, кожна сімейна пара мріє про довге щасливе подружнє життя, навіть не допускаючи думки про розлучення. На жаль, протягом сімейного життя трапляються зміни у взаємовідносинах, які призводять до того, що подружжя приймає рішення розлучитися.

Розлучення як процес - досить непроста справа, яка потребує не тільки моральної підготовки, але й юридичної грамотності. Є певні нюанси, про які слід знати подружнім парам, які вирішили розпочати процес розлучення. Перш за все необхідно визначитись, какие нужны документы для развода, власне, щоб почати цей процес.

Розірвання шлюбу здійснюється в адміністративному або судовому порядку. Для того, щоб почати процес розлучення не обійтись без наступних документів:
1. Свідоцтва про реєстрацію шлюбу
2. Свідоцтва про народження дітей
3. Договору про житлові умови та утримання малолітніх дітей (договір надається, коли подружжя подає спільну заяву до судової інстанції)
Перелік документів для розлучення у судовій інстанції може бути розширений за вимогою суду.

Якщо родина немає дітей, розлучення може бути здійснене в адміністративному порядку шляхом надання спільної заяви до органу РАГСу (реєстрація актів громадського стану). Після того, як сплине місячний термін після того, як була подана обопільна заява, орган РАГСу здійснить процедуру розлучення. Документ (Свідоцтво) про розлучення також видасть орган РАГСу.

У випадку, якщо в родині є неповнолітні діти, шлюб розривається у судовому порядку рішенням суду. Такий шлюб вважається розірваним з того моменту, коли рішення суду набере законної сили. Свідоцтво про розлучення у випадку розірвання шлюбу рішенням суду не видається.

Проживаючи разом, подружжя, зазвичай, наживає спільне майно. При розлученні у чоловіка та дружини виникає питання як його розділити. Розподіл майна можна здійснити під час перебування у шлюбі або уже після того, як він буде розірваний.

Як показує практика, найбільш надійним шляхом майнового розподілу є укладення угод про розподіл спільного майна. Укладення такої угоди в майбутньому убереже подружжя від непорозумінь та претензій один до одного під час розлучення. Варто зазначити, що така угода підлягає нотаріальному посвідченню.

Другий варіант розподілу майна - це розподіл у судовому порядку. Для такої процедури необхідно подати позовну заяву про розділ спільно нажитого майна. До позовної заяви треба додати документи, які засвідчують майнове право власності.


Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.