Безпілотники Google справляються з водінням краще, ніж люди Автор: lesya · Опубліковано: 31.10.2013 16:21 · Розділ: Нові технології

Нові технології не стоять на місці, і з кожним днем появляються все нові й нові зразки того, яких висот може досягти людська думка та створені неї штучні інтелекти. Приміром, в ході проведеного недавно дослідження виявилося, що безпілотні автомобілі Google, які всього через кілька років повинні з’явитися на дорогах, водять краще, ніж самі водії.

Згідно з зібраними під час тестування даними, самохідні автомобілі Google, що працюють на базі Prius і Lexus, є більш безпечними на дорогах, ніж звичні автомобілі, управління якими здійснює водій. Ці авто ретельніше дотримуються правил дорожнього руху, при цьому стиль їх водіння є більш плавним та не таким агресивним, як стиль водіння середньостатистичного автомобіліста. Результати було оприлюднено в рамках конференції з робототехніки, яка кількома днями раніше відбулася в Санта-Кларі. Керівник проекту з виробництва автономних автомобілів Кріс Армсон виступив на конференції з промовою, в якій зазначив, що на підтвердження своїх слів може навести дані серйозних аналізів, щоб уникнути закидів, ніби все це – пустопорожні балачки. Автомобілі Google проходили випробування на дорогах Каліфорнії і Невади, і в цілому вони подолали чималу відстань, яка вимірюється сотнями тисяч кілометрів.

Нагадаємо, що безпілотники Google побачили світ у 2010 році. Незважаючи на те, що вони долали тисячі кілометрів самостійно, до цього моменту в автомобілі завжди знаходився водій, готовий у будь-який момент взяти управління автомобілем на себе.

В результаті проведених досліджень виявилося, що автороботи Google виконують маневри більш плавно. Вони краще гальмують та прискорюють, вправніше змінюють напрям руху у порівнянні з автомобілями, за кермом яких перебувають навіть досвідчені та дисципліновані водії. Крім того, спеціальне програмне забезпечення дозволяє безпілотникам завжди дотримуватися безпечної дистанції стосовно автомобіля, який їде попереду.

В результаті постійних удосконалень змін зазнала й панель приладів автомобіля. Тепер вона демонструватиме інформацію, яка допоможе людині зрозуміти, що саме на даний момент робить автомобіль, а це дозволить вчасно зорієнтуватися і в разі потреби взяти керування авто на себе.

Та поки що залишається невідомим, коли ж усі ці нововведення буде втілено в життя, і ми зможемо їздити на нових безпілотних авто. На даний час, за словами керівника проекту, система керування автомобілями-роботами потребує солідних удосконалень, адже в несприятливих погодних умовах система безпілотного водіння неефективна та навіть небезпечна.

Джерело: http://www.dailytechinfo.org/

Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.