Історію Христа було сфабриковано, щоб втихомирити бідняків Автор: lesya · Опубліковано: 31.10.2013 14:23 · Розділ: Релігія

Досить цікаву версію походження християнства висунув один американський вчений-біблеїст: за його словами, християнство було сфабриковане для того, щоб «втихомирити бідняків». Так, Джозеф Етвілл, який протягом тривалого часу займався вивченням Біблії, вважає, що християнство було плодом витонченої державної пропаганди. Інформація про це з’явилася цими днями на сторінках видання The Independent. Автор статті, журналіст Роб Вільямс, повідомляє, що вже через кілька днів Етвілл виступить у Лондоні. Сьогодні ж світ побачила книга Етвілла під назвою «Месія кесаря: римська змова по вигадуванню Ісуса» («Caesar's Messiah: The Roman Conspiracy to Invent Jesus»).

Автор статті зазначає, що вже найближчими днями Етвілл представить лондонцям (та й цілому світові) свою теорію, згідно з якою Новий Завіт був написаний римськими аристократами I століття, які цілком і повністю сфабрикували історію Ісуса Христа.

Так, у блозі на своєму сайті вчений зазначає: «Християнство може вважатися релігією, та на ділі воно було розроблене й використовувалося як система контролю умів, щоб породжувати рабів, які вірили, що їхнє рабство – це воля Бога».

Етвілл переконує, що християнство стало результатом виваженого політичного кроку. Римлянам дошкуляли повстання єврейських сект, адже їхні представники відстоювали свою віру, очікуючи приходу «войовничого» Месії. І ось на озброєння вирішили взяти методи психологічної війни, замінивши «Месію-воїна» мирним Месією, який у відповідь на удар навчав підставляти іншу щоку та закликав сплачувати податки.

Вчений також поділився, на основі яких моментів йому вдалося зробити своє відкриття. Виявляється, на радикальну думку його наштовхнуло одночасне вивчення Нового Завіту та «Іудейської війни» Йосифа Флавія. Несподівано для себе Етвілл помітив, що «послідовність подій та місця проповідей Ісуса практично повністю збігаються з послідовністю подій та місцями військової кампанії Тита Флавія». В результаті Етвілл дійшов висновку, що біографія Ісуса Христа сконструйована на базі «більш ранніх історій», та вона дуже й дуже схожа на історію одного з римських кесарів.

Правда це чи ні, ми навряд чи коли-небудь дізнаємося. Адже навіть якщо б істина була в словах Етвілла, ніхто не дасть йому розвинути свою теорію. Отож, скоріше за все, теорія Етвілла поповнить список багатьох так званих «біблійних конспірологічних теорій».

Джерело: http://www.inopressa.ru/

Інші новини розділу

 • У Лондоні виставлять на продаж "Біблію грішників", що закликає чинити перелюб

  У Лондоні виставлять на продаж "Біблію грішників", що закликає чинити перелюб · lesya · 23.10.2015 20:48

  У Лондоні на торги виставлять унікальний екземпляр Біблії, що більше відома, як «Біблія для грішників». Вік книги – не менше чотирьох сотень років, і в ній народ закликають до перелюбодійства.


 • У Ватикані обурені зізнанням польського священика у гомосексуалізмі

  У Ватикані обурені зізнанням польського священика у гомосексуалізмі · lesya · 05.10.2015 20:33

  Істина – річ добра, але не завжди корисна. І далеко не у всіх ситуаціях потрібно рубати правду-матку. Навіть якщо ти – священик, і брехня вже сама по собі тобі не пасує.

  В цьому недавно довелося переконатися одному польському священику – Ватикан неабияк обурило його недавнє зізнання. Ще б пак, католицький священнослужитель на увесь світ заявив, що є… гомосексуалістом. Більше того, він виступив із вимогою до Ватикану відкинути стереотипи і змінити своє ставлення до геїв.


 • Віру в Бога оголосили психічним захворюванням

  Віру в Бога оголосили психічним захворюванням · lesya · 15.09.2015 15:14

  Релігія, покликана нести добро та злагоду, часто призводить до протилежного ефекту: замість того, щоб дарувати людям мир та спокій, вона часто розпалює війни та ворожнечу. А все тому, що знаходяться такі, кому за допомогою релігії вигідно управляти натовпами людей, яким неохота самостійно мислити. Останні ж воліють покластися на когось, жити за продиктованими правилами, мотивуючи все вірою в Бога.


 • Папа Франциск дозволив відпускати гріхи жінкам, що скоїли аборт

  Папа Франциск дозволив відпускати гріхи жінкам, що скоїли аборт · lesya · 02.09.2015 13:22

  Колись релігія правила світом, і в багатьох країнах ще й дотепер збереглися ці правила Однак в Європі ситуація склалася по-іншому, тож священикам доводиться враховувати зміну потреб та уподобань своєї пастви, а також основні суспільні тенденції. Саме тому церква, принаймні католицька, останнім часом стає все більш лояльною до «гріховних» потреб людства.


 • В Детройті масово протестують проти статуї Сатани

  В Детройті масово протестують проти статуї Сатани · lesya · 28.07.2015 21:10

  Мешканцям американського Детройта неабияк не сподобалася витівка місцевих сатаністів - в ніч на двадцять п’яте липня представники Церкви Сатани встановили у Детройті статую сатанинського божества. Виготовлений він із бронзи, а ім’я йому Бафомет.