Унікальні місця Росії Автор: lesya · Опубліковано: 31.10.2013 14:00 · Розділ: Природа

Вирушаючи в захопливу подорож за кордон, ми здебільшого обираємо європейські напрямки. Рим і Париж, Іспанське побережжя, Прага чи Відень – всі ці міста багаті пам’ятками, вони дарують відвідувачам особливу атмосферу, тому, ясна річ, враження, які ви отримаєте від подорожі, ні з чим не зрівняються. Проте в більшості своїй ці цивілізовані міста приваблюють своєю архітектурою, культурними пам’ятками, тоді як природні пам’ятки відсуваються на другий план. І дарма: земна природа настільки цікава та багатогранна, що заслуговує на увагу туристів. І що найцікавіше: поряд зі знаменитими на увесь світ пам’ятками є безліч таких, про які ми навіть не чули.

Візьмімо хоча б Росію: природу Росії ми за традицією схильні недооцінювати – як-не-як, «братній народ», а звідси й зрадлива думка – що там може бути цікавого? Насправді ж таке враження хибне: російська природа унікальна в усіх своїх проявах.

Так, чого вартий один Сибір. Унікальний клімат, тисячі кілометрів засніжених просторів і суворі тайгові пейзажі… Цей величезний регіон включає в себе кілька областей, саме тут розташувалися такі міста, як Томськ, Омськ, Новосибірськ, Рубцовск, Бернаул та інші. І саме в Сибіру розташувалося найбільше в цілому світі Васюганське болото, яке займає величезну територію: більше 570 км з заходу на схід та біля 320 км з півночі на південь. Воно є найбільшим джерелом прісної води в регіоні, а також місцем видобутку торфу та нафти. Вік болота, за оцінками експертів, складає 9000 років.

Не менш унікальні природні ландшафти можна відшукати в Алтайському краї. Сибірські гірські хребти, пошматовані річками та озерами, дарують незабутні та унікальні враження.

Фото з http://miph.info/
Фото з http://miph.info/

Привертають увагу туристів і розташовані в Республіці Комі стовпи вивітрювання Мань-Пупу-Ньор. Колись ці унікальні кам’яні стовпи були величезними гірським масивами, однак з часом вони зруйнувалися: м’які гірські породи вимилися та вивітрилися, залишилося лише сім стовпів заввишки 42 метри.

Фото с http://miph.info/
Фото с http://miph.info/

У Воронезькій області є так зване Дивногір’я. Колись, мільйони років тому, все тут було вкрите водою. На морському дні накопичувалася крейда, і сьогодні ми маємо можливість оглянути воістину унікальні ландшафти.

Фото з http://miph.info/
Фото з http://miph.info/

Не менш унікальними вважаються Ленські стовпи, розташовані в Якутській області на узбережжі ріки Лени. Остаточно цей рельєф сформувався лише 400 000 років тому, а висота окремих стовпів сягає ста метрів.


Інші новини розділу