Іноді плакати корисно, але не всім Автор: Вікторія · Опубліковано: 23.07.2009 11:25 · Розділ: Цікаві факти

В ході дослідження, американські психологи проаналізували результати тестування 3 тисяч добровольців. Виявилось, що плач, всупереч загальноприйнятій думці, іноді може не приносити нічого позитивного. За допомогою тестів учасники дослідження описували відчуття, які виникли у них після плачу. У результаті з'ясувалося, що користь плачу повністю залежить від обставин та індивідуальних особливостей людини.

Більшість учасників експерименту повідомили, що після плачу їм стало легко. Приблизно 30% заявили, що сльози не принесли їм полегшення, а 10% учасників повідомили, що від плачу їм стало ще гірше. Психологи відзначають, що легше ставало переважно тим, хто знаходив відгук та співчуття в оточуючих. Ґрунтовне вивчення механізмів плачу привело психологів до висновку, що плач надзвичайно корисний з погляду фізіології - він викликає розслаблення і уповільнення дихання. Але в той же час американські фахівці відзначають, що є категорія людей, яким сльози просто протипоказані. Це люди з різними афективними розладами та підвищеною тривожністю - їм сльози приносять лише обтяження.

Вчені виділяють два типи сліз - перший, це сльози рефлекторні, їх завдання, зволожувати очі, і очищати їх, а також захищати від тертя та негативних впливів зовнішнього середовища (пил, сміття, вітер). Сльози цього типу зустрічаються також і у тварин. А людина раніше вчиться плакати, ніж сміятися. Одне з основних завдань сльозових залоз полягає в тому, що після больового сигналу вони починають виділяти біологічно активні речовини, прискорюючи загоєння ран або ударів. Крім того, люди, що часто плачуть, менше схильні до серцево-судинних захворювань.

Другий вид - це сльози емоційні, народжені переживаннями. Це реакція на позитивні або негативні емоції, що властиве тільки людині. Психологи називають їх реакцією адаптації. Аналізи показали, що емоційні сльози складаються з декількох хімічних речовин: одні вбивають біль та стрес, сприяють поліпшенню самопочуття і зовнішнього вигляду, інші володіють бактерицидними властивостями. До того ж ці сльози містять більше білка.

Найчастіша причина емоційних сліз - горе, на другому місці знаходиться його протилежність - щастя. Інші емоції змушують людей плакати набагато рідше. Вважається, що одна з причин того, що жінки живуть в середньому на 6-8 років довше за чоловіків, саме в сльозах, - вони плачуть в 5 разів частіше, ніж представники сильної статі.

Джерело rosbalt.ru


Інші новини розділу