Кілька неочікуваних способів застосування нафти Автор: lesya · Опубліковано: 31.10.2013 13:12 · Розділ: Цікаві факти

Уявити сучасну промисловість без нафти на сьогоднішній день практично неможливо. Її використовують у багатьох сферах нашого життя, часом у вельми неочікуваних та оригінальних.

Так, більшість жінок, користуючись губною помадою, навіть не здогадуються, що до її виникнення причетна нафта. Тіні, помада, підводки для очей – все це виготовляють з нафтопродуктів та продуктів переробки нафти. Чимало жінок до цих пір користується вазеліном – нафтовим продуктом, який чудово підходить для зняття косметики і в якості основи під губну помаду.

Цікавим є те, що людство почало використовувати нафту ще 6000 років тому. Якщо ви мрієте побувати в місцях, де зароджувалася нафтова промисловість, вирушайте в Ухту. До речі, Росія в 1900 році видобувала більше половини світового виробництва нафти, отож її по праву можна вважати однією з найпотужніших у плані нафтового видобутку країн в світі.

Фото з http://www.infoniac.ru/
Фото з http://www.infoniac.ru/

Далеко не всі ми знаємо, що нафту використовують для виробництва одягу. Попри те, що натуральні бавовняні тканини, безумовно, більше підходять для нашого тіла, речі з поліестеру користуються низкою переваг: вони не мнуться, здатні добре протистояти забрудненням, протягом тривалого часу зберігають охайний вигляд тощо. Щоб ви знали: поліестер є одним з продуктів нафтопереробки.

Якщо ви полюбляєте жувати жуйку, можливо, наступна інформація змусить вас переосмислити свою звичку. Жуйки виготовляються з природніх латексів, які поєднують з нафтопродуктами, або й узагалі з поліетиленових і парафінових смол. Отож жуйки біохімічному розкладанню не піддаються, а це означає, що вони забруднюють навколишнє середовище.

Продукти нафтопереробки активно використовуються і для виготовлення… аспірину. На сьогоднішній день цей препарат вважається одним із найбільш безпечних ліків, здатних втамувати біль, знизити температуру тощо. Однак при виробництві аспірину використовують бензол та вуглеводень.

Напевне, в світ не знайдеш жінки, яка б не носила колготок. Нейлонові колготки, такі популярні кілька десятиліть тому, повинна була мати в своєму гардеробі кожна модниця. Сьогодні на зміну нейлоновим колготкам прийшли колготки з мікрофібри, вони набагато позитивніше впливають на наш організм. Проте нейлонові панчохи вирізняються міцністю, отож і вони мають свою аудиторію прихильниць, яких не зупиняє навіть те, що нейлон був отриманий в 1935 році хіміком Уоллесом Карозерсом ( Wallace Carothers ) – тоді він був термопластиком, отриманим з нафти.


Інші новини розділу