Найстрашніші пам'ятники Москви Автор: lesya · Опубліковано: 31.10.2013 11:09 · Розділ: Культура

Мистецтво – штука багатогранна та неоднозначна. Покликане розвивати естетичні аспекти нашої душі, воно часом балансує на межі між красою та потворністю, несучи в собі глибоке смислове навантаження. Варіативність мистецтва споконвіків породжувала чимало суперечок, адже те, що комусь видається шедевром, інші взагалі вважають зразком потворності та незграбності майстра. Отож сьогодні ми поговоримо про досить неоднозначні пам’ятники, які без найменших докорів сумління можна назвати «страшненькими».

У кожному місті є пам’ятники. Присвячені літературним героям та історичним подіям, вони покликані увіковічнити певні віхи історії чи особливі моменти тієї чи іншої культурної епохи. А останнім часом стало модним створювати вельми оригінальні та незвичні пам’ятники. Чимало їх у Москві: як-не-як, столиця Росії, багатомільйонний мегаполіс, наплив туристів у якому є одним з найбільших в цілому світі. Звісно, оригінальні пам’ятники є практично в кожному місті Росії: Казань, Калінінград, Нижній Новгород вважаються одними з найбільш живописних міст Росії, отож подивитися тут є на що.

Пам’ятників у Москві чимало: серйозні та кумедні і часом навіть химерні, всі вони заслуговують на увагу. Та сьогодні мова піде про найбільш безглузді пам’ятники Москви.

Одним з таких пам’ятників є пам’ятник жертвам війни, розташований на Поклонній горі. Скульптуру, яка нагадує скоріше частокіл, аніж вимучених війною людей. Скульптура виготовлялася для Ізраїлю, і повинна була відображати трагедію єврейського народу, та Ізраїль з якихось невідомих причин від цього творіння відмовився. Мешканці столиці вже звикли до цього шедевру, а ось гості ще довго не можуть позбутися неприємного враження від пам’ятника.

На Поклонній площі є ще один шедевр - пам’ятник Святому Георгію, який списом порізав змію як ковбасу. Цікаво, як Георгію вдалося гострим списом розпиляти змії голову? Напевне, над цим питанням автор шедевру замислитися не мав часу.

Ще один безглуздий пам’ятник розташовується на Москві-річці - 45- метровій статуї Петра Першого також не пощастило з еміграцією. Спершу він був Колумбом, проте згодом США чомусь відмовилися від пам’ятника, отож скульптору Церетелі довелося трішки попрацювати, і перетворити легендарного мореплавця на Петра І. Проте змінювати кірасу на жупан скульптор повважав зайвим, отож про якусь історичну точність говорити не доводиться.

Не менш цікава скульптура розташовується на Болотниківській площі. Називається вона «Пороки Дорослих», і являє собою двійко дітей, хлопчика та дівчинку, які грають в піжмурки. Навколо дітей оточили пороки – Садизм, Проституція та чомусь Злидні. Схоже, автор скульптури забув, що злидні пороком не вважаються.


Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?