Навіщо пірати носили на оці пов'язку Автор: lesya · Опубліковано: 28.10.2013 16:47 · Розділ: Цікаві факти

Людське життя без світла було б неможливим. Наш організм влаштований таким чином, що нам необхідне світло, інакше ми загинемо. Помістіть розкішний вазон в темну кімнату, і ви побачите, що через кілька днів він зів’яне та загине. Ось так і з нами, щоправда, протримаємося ми трохи довше.

Та все щойно сказане стосується сонячного світла, а не того, яке спалахує в нашій кімнаті, коли ми натискаємо на кнопку вимикача на стіні, хоча й без нього, а точніше, без електрики, уявити сучасне життя практично неможливо. Лише уявіть собі, якби в один день на Землі пропала електрика! Напевне, саме тоді настав би апокаліпсис. Побутові прилади, комп’ютери та телевізори перестали б працювати, втратився би зв’язок. Мільйони людей загинули б у лікарнях через відсутність медичної допомоги. Словом, людство б відкинулося на три століття назад.

Фото з lumpeny.com
Фото з lumpeny.com


Та якщо наші предки в силу свого способу життя справлялися без світла, сучасній цивілізації загрожувала б загибель: цивілізований світ не пристосований до життя без електрики. Щоправда, на який час проблему б допомогли вирішити электрогенераторы, дизельные электростанции, здатні генерувати теплову енергію в електрику, однак далеко не всі будівлі оснащені такими агрегатами.

Хоча, з іншого боку, людина – живуча істота, вона здатна пристосовуватися до складних і мінливих умов навколишнього середовища. І навіть до особливих властивостей світла люди навчилися пристосовуватися.

Так, вам напевне знайома ситуація, коли, зайшовши з вулиці, осяяної сонячним світлом в напівтемну кімнату, ви абсолютно нічого не бачите? Доводиться кілька хвилин зачекати, щоб очі звикли до нового освітлення. Проте є й інший спосіб: носити на оці пов’язку, яку надягали колись пірати.

Спускаючись у темні каюти знадвору, пірати не мали часу чекати, коли очі звикнуть до темряви. Діяти слід було блискавично. І ось вони знайшли вихід із ситуації, закриваючи пов’язкою одне око: його й «приберігали» для темних кімнат. Щоправда, знайти достовірні підтвердження цьому факту вченим поки що не вдалося. Проте версія, говорять експерти, вельми правдоподібна, та й експериментальним шляхом ефективність таких процедур була підтверджена вже в наш час.

Ще як тільки з’явилися аероплани, пілоти почали носити піратські пов’язки: пролітаючи над яскраво освітленими містами, вони не могли відшукати необхідної точки на картах та розгледіти показники на приладах. Натомість око, закрите пов’язкою, набагато краще «поводило» себе в тьмяній кабіні.


Інші новини розділу