У Нью-Йорку пройшла виставка сліпих художників Автор: lesya · Опубліковано: 28.10.2013 14:00 · Розділ: Культура

На світі чимало людей, сила духу яких по-справжньому вражає. Народжені з певними вадами, вони з усіх сил намагаються жити повноцінним життям, наповнюючи своє існування смислом та приносячи користь іншим. Саме такі люди стають прикладом для тих, у кого є все, щоб бути щасливим, ось хіба що вміння ним бути немає.

Так, відомо чимало випадків, коли люди, втративши руки, вчилися писати й малювати ногами та зубами. Вони ставали відомими художниками, створюючи незвичні та життєрадісні картини, навчалися вишивати чи робити щось іще. Глухі складають музику та стають ді-джеями, а сліпі… сліпі вчаться малювати картини. Так, нещодавно у Нью-Йорку пройшла перша виставка картин незрячих художників. Експозиція знаходиться в Нью-Йоркському музеї «Метрополітен».

Виставка унікальних робіт включала в себе творіння художників, які відвідували навчальні класи «Бачити, малюючи». Учасники експозиції музею «Метрополітен» - сліпі або частково сліпі люди, і їхні картини створювалися на основі розповідей зрячих екскурсоводів та особистих вражень від дотику до зображуваних предметів. Інформація про це з’явилася на сторінках знаменитого видання The New York Times.

У даному контексті зауважимо, що музей «Метрополітен» завжди дбав про те, щоб відвідувачам з обмеженими можливостями було комфортно розглядати експонати, виставлені в його стінах. Так, ще на початку минулого століття, в 1908–му році адміністрація культурного центру надавала відвідувачам інвалідні крісла, а з 1913 року тут почали проводити лекції для сліпих дітей з державних шкіл.

Сьогодні ж, коли науковий прогрес сягнув небаченого розвитку, можливості музею щодо облаштування комфортних умов для інвалідів суттєво розширилися. Отож сьогодні кожної п’ятниці в музеї працюють «мультисенсорні станції», які дозволяють відвідувачам з різними видами інвалідності знайомитися з мистецтвом за допомогою дотику, нюху, музики та вербального опису.

Крім того, на сьогоднішній день в музеї також проходять екскурсії для відвідувачів, позбавлених слуху.

Екскурсії та виставки нью-йоркського музею стали прикладом для наслідування для інших культурних установ США та Європи. Так, американські та європейські музеї наперебій намагаються зробити мистецтво доступнішим для інвалідів. В рамках спеціальної програми влаштовуються виїзні виставки, виділяють окремі скульптурні зали для сліпих та проводять окремі заняття для дітей з когнітивними порушеннями.


Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?