Музей історії цегли відкриють у Ярославлі Автор: lesya · Опубліковано: 25.10.2013 20:16 · Розділ: Культура

Фото з www.day.kiev.ua
Фото з www.day.kiev.ua

У світі є чимало дивовижних, оригінальних та навіть трохи екстравагантних музеїв. Деякі з них викликають неоднозначну реакцію громадськості, і тим не менше, вони мають право на існування: кожен музей є зібранням колекції предметів, які представляють або певний напрям культури, аюо історію розвитку якоїсь групи людей. Так, на сьогоднішній день у світі є кілька музеїв еротики, музей марихуани, музей фалосів та музей волосся. Цими днями стало відомо, що один такий незвичний музей відкриють в Ярославлі (Росія), і присвячений він буде історії цегли.

Так, як твердять експерти, цегла, з якої в різні епохи будували різні споруди, є невід’ємною частиною історії людства. Тому відкрити такий музей просто зобов’язані там, де по-справжньому цінують історію та культуру свого народу.

Повідомляється, що музей відкриють на території історико-культурного комплексу «В’ятське». З цією метою організатори музею вже встигли закупити систематизовану колекцію старовинних цеглин, які належать періоду з ХVIII по ХIХ століття.

Колекція налічує більше семи сотень експонатів. Сюди увійдуть цеглини, випущені різними заводами. Ймовірно, експонатами музею стане цегла, з якої будують новобудови в Ярославлі. Квартири в новобудовах та самі новобудови будуються з сучасних матеріалів, отож у певну категорію музейних експонатів вони можуть преспокійно потрапити.

Новий музей планують зробити інтерактивним. Організатори музею запланували дуже цікаву експозицію. Так, в стінах музею планується відтворити невелике цегляне виробництво, при цьому технології для виробництва цегли використовуватимуться не сучасні, а старовинні. Більше того, кожен відвідувач зможе виготовити собі на пам’ять невеликий сувенір - справжню міні-цеглинку.

Щоправда, на сьогоднішній день створення музею ще не дійшло до завершальної стадії. Його відкриття заплановане на 2015 рік. Та якщо вас взяв нетерпець, ви можете побачити частину колекції в існуючому музеї російської підприємливості.

До речі, схожий музей на сьогоднішній день функціонує в Санкт-Петербурзі. Щоправда, експонати в ньому куди цінніші: відкритий в 1991 році музей містить в собі цеглини зі стін споруд, збудованих ще в ХІІІ столітті. На збір колекції унікальних історичних експонатів пішло більше тридцяти років, однак сьогодні музей кожного дня збирає чимало відвідувачів.


Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?