На аукціоні у Гонконзі було продано найбільший у світі "ідеальний" діамант Автор: lesya · Опубліковано: 25.10.2013 19:35 · Розділ: Події у світі

Важко знайти жінку, яка б не мріяла про колекцію вишуканих коштовностей. Елегантні кольє, оригінальні персні та химерні сплетіння ланцюжків – все це якщо й не здатне зробити жінку щасливою, то принаймні додати трішки радості та барв у її життя може точно.

Тому, напевне, не в однієї представниці прекрасної статі тьохнуло серце, коли на аукціоні Sotheby's у Гонконзі було продано найбільший у світі діамант, вага якого склала 118 каратів. Цей унікальний камінь вирізнявся з-поміж інших ще й тим, що він належав до типу IIA, а це означає, що він є одним з найчистіших діамантів, які коли-небудь потрапляли до рук людини. Так, з усіх відомих історії діамантів лише два відсотки можуть похвалитися таким високим званням. Недарма проданий в рамках аукціону діамант одразу ж охрестили ідеальним.

Зрозуміло, що організатори аукціону, прийнявши до уваги всі перелічені вище унікальні характеристики, очікували продати коштовність за шалено високу суму. Так і сталося: покупець, який вирішив зберегти своє ім’я в таємниці і придбав лот по телефону, заплатив за цю ідеально прозору коштовність більше 30 мільйонів доларів. Діамант став рекордсменом: він є найбільшим діамантом з усіх, проданих коли-небудь в рамках аукціону.

Цікавим є те, що виявлений в 2011 році на території ПАР діамант до огранювання важив цілих 299 карат. І допоки він не з’явився в якості лоту на аукціоні, рекордсменом вважався камінь Winston Legasy, проданий в минулому році на аукціоні Christie в Женеві. Його вага склала 101,73 карата, а кінцева вартість перевалила за 26,7-мільйонну позначку.

Колекції дорогоцінностей часто стають об’єктом аукціонних торгів. Цього року в рамках аукціону Christie було продано унікальну колекцію коштовностей: кольца с изумрудами, сережки з сапфірами та діамантами вражають уяву своєю вишуканістю та майстерністю виконання.

Аукціон проходив з 19 вересня по 3 жовтня у Гонконзі. Всього було виставлено більше 90 лотів, які можна було придбати через онлайн-торги. Зауважимо, що для аукціонного дому Christie це вже не перший досвід електронної торгівлі. Вперше онлайн-торги було організовано два роки тому.

Найпомітнішими лотами аукціону стало рубінове та діамантове кольє-підвіска, початкова вартість яких склала $ 7500 і $10000, вишуканий комплект зі смарагдово-діамантового намиста та сережок вартістю в $ 10 000 - $ 15 000, а також набір зі штучних перлів, оздоблений діамантами та рубінами, до складу якого увійшли намисто, кліпси та персні.


Інші новини розділу