Ріка, в якій охрестили Ісуса Христа, висихає Автор: Lussilda · Опубліковано: 20.01.2009 07:59 · Розділ: Суспільство

За даними екологічної організації «Друзі Землі», Нижньому Йордану, в якому, згідно з Біблією, хрестили Ісуса Христа, загрожує повне висихання. Нижній Йордан, довжиною 96 кілометрів, з’єднує Мертве та Галілейське моря. Для того, аби забезпечити більшу частину території Ізраїлю питною водою, на ній зведено дамбу. Таким чином, майже повністю було перекрито відтік води з Галілейського моря в річку. Ріка Ярмук, яка також живить Нижній Йордан водою, теж в багатьох місцях перегороджена дамбами. Екологи зазначають, що нині водні ресурси Нижнього Йордану становлять лише 3% від попереднього стану. Якщо на ріці Ярмук добудують дамбу, яку нещодавно почали будувати, біблійна річка й зовсім пересохне.

19 січня усі християни східного обряду відсвяткували останнє свято в Різдвяному календарі – свято Богоявлення, інакше - Водохреще Господнє, або Йордан.

А назвали його так, тому що, згідно Біблії, 30-літній Ісус Христос пішов до річки Йордан і попросив славного Івана - Предтечу охрестити Його. Там світу явилася Пресвята Трійця.

Православні та греко-католики вважають, що саме це свято засвідчує таїнство Святої Трійці. Адже в цей день, за християнським вченням, з’явився Бог у трьох іпостасях: Бог Отець – в голосі, Син Божий – у плоті, Дух Святий – у вигляді голуба.

З 18 на 19 січня українці святкують другу Святу вечерю – так звану «Голодну кутю». Цілий день перед цим святом віруючі постують. Коли на небі засяє вечірня зоря, віряни сідають до вечері. Не даремно це свято іменують «Голодна кутя» - на вечерю подають виключно пісні страви.

Зранку миряни ходять святити воду. Цією свяченою водою розпочинається сніданок, нею ж кожний господар кропить усіх членів сім’ї, хату, інші будівлі. Люди здавна вважали Різдвяну воду свіжою і здоровою, яка зцілює і душу і тіло, тому набирали її додому, пили перед їжею, давали пити хворим.

З давніх-давен повелося, що церемонія освячення води відбувається під відкритим небом, на берегах річок, струмків, озер. Ще напередодні Йордана, з льоду вирубували великий хрест («йордан») і ставили його поруч з ополонкою.

Перші особи держави теж відсвяткували Водохреща. Як повідомила Прес-служба Президента, Глава держави Віктор Ющенко день Богоявлення цього року відсвяткував в каплиці Великомучениці Варвари в Пущі-Озерній в Києві. Після літургії на честь свята та освячення води в озері, що знаходиться на території санаторію, згідно з народним звичаєм Президент окунувся в хрещенську воду. Крім Глави держави, у крижаній воді скупалися Глава Секретаріату Віктор Балога, Віце-прем'єр-міністр Іван Васюник, міністр оборони Юрій Єхануров, міністр у справах молоді та спорту Юрій Павленко, керівник ДУС Ігор Тарасюк та інші.

Відомі політики та чиновники також пірнали в освячену ополонку на Жуковому острові. Свято на Жуковому традиційно завершилося народними гуляннями. Після омовіння усі охоче смакували юшку, вареники та глінтвейн.


Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.