Іспанці виявилися найбільш неосвіченими мешканцями Європи Автор: lesya · Опубліковано: 22.10.2013 19:28 · Розділ: Освіта

Книга – джерело знань і один з найкращих інструментів саморозвитку. Книги високо цінувалися завжди, однак з появою Інтернету вони дещо втратили свою актуальність – поява можливості спілкуватися в соціальних мережах, переглядати в будь-який час фільми та улюблені передачі, - все це суттєво скоротило читацьку аудиторію.

Звісно, і сьогодні є люди, які радше захочуть купить книги, аніж сидіти перед монітором в очікуванні повідомлення від друзів, проте результати досліджень, проведених відповідними центрами, досить-таки невтішні: люди з кожним роком читають все менше і менше. А це, ясна річ, позначається на якості їх освіченості в цілому.

Так, нещодавно в рамках Міжнародної програми з оцінки освітніх досягнень було проведене дослідження, покликане виявити рівень освіченості мешканців різних європейських країн. В результаті виявилося, що найбільш неосвіченими є іспанці.

Дослідники виявили вкрай низькі навики читання в мешканців Іспанії, крім того, їхні математичні здібності також серйозно відстають від показників інших європейських країн. Всього в дослідженні взяло участь 24 європейські держави.

Найвищі результати показали Фінляндія, Голландія, Японія та Швеція – школярі цих країн продемонстрували такі ж результати, як і старшокурсники з Іспанії. Всього спеціалісти опитали 166 тисяч мешканців різних країн у віці 16-65 років.

Не менш невтішні результати продемонструвало дослідження, проведене в Україні: з кожним роком українці читають все менше й менше.

Згідно з результатами опитування, проведеного компанією GfK Ukraine, за останні три місяці половина українців не прочитали жодної книги.

«51% дорослих українців за попередні три місяці не прочитали ні однієї книги, при цьому 30% респондентів зізналися, що не купили за цей період жодного видання, - зазначив заступник директора GfK Ukraine Гліб Вишлінський.

Він також розповів, що в Україні книги здебільшого купують молоді жінки, проте найбільше читачів – серед чоловіків. Найбільш ходовою літературою є дитячі книги, на другому місці - художня література, а вже тоді – підручники та довідники.

Схожі результати продемонструвало й інше дослідження, проведене трохи раніше. Згідно з опитуванням, половина українців не читають взагалі. Всього в опитуванні взяло участь більше двох тисяч осіб. Ті ж українці, які читають, обирають здебільшого любовні романи та детективи.

І на останок додамо: якщо вас втішить чуже горе, то, згідно з результатами опитування, проведеного в США, на сьогоднішній день більшість американських першокурсників вважають, що Мікеланджело - це комп'ютерний вірус.


Інші новини розділу

 • Як отримати студентську візу в Великобританію

  Як отримати студентську візу в Великобританію · Jane Holiday · 31.07.2017 13:20

  Найефективніший спосіб покращити свій рівень англійської й відвідати Великобританію – це мовні курси, які відкривають вам двері в безкоштовне навчання закордоном та перспективу в майбутньому.


 • Чому ваші діти не повинні вчитися на відмінно

  Чому ваші діти не повинні вчитися на відмінно · Jane Holiday · 12.07.2017 12:39

  Батьки та вчителі в один голос повторюють школярам, що високі бали та відмінне навчання в школі відкривають двері до великих можливостей та дарують квиток в майбутнє. Але чи є це так насправді?


 • Як не перестаратися з раннім розвитком дитини

  Як не перестаратися з раннім розвитком дитини · Jane Holiday · 06.07.2017 12:27

  Батьки, які намагаються виховати вундеркінда дуже часто забувають про просту річ – емоційний стан дитини. Oсь пoрaди, якi дoпoможуть не пeрегнути палку.


 • 4 факти шкідливості домашнього завдання

  4 факти шкідливості домашнього завдання · Jane Holiday · 05.07.2017 13:00

  Вчителі вирішують, допомагає домашнє завдання засвоїти матеріал, чи краде дитинство, адже школярі недолюблюють домашнє завдання не залежно від висновків дорослих. У 21 столітті вчителі дійшли до висновку, що домашнє завдання не впливає ніяким чином на процес навчання й успішність, а навпаки шкодить. Чотири причини, чому все саме так, ви можете прочитати в цій статті.


 • Чи варто замінити шкільну систему домашнім навчанням?

  Чи варто замінити шкільну систему домашнім навчанням? · Jane Holiday · 28.06.2017 12:16

  Система сучасної освіти на даний момент є дуже актуальною темою. Але з проблемами батьки починають зіштовхуватися ще до початку навчального періоду. Інколи не зрозуміло, як люди, які викладають в школі, можуть навчити чогось корисного вашу дитину. Тому думки про домашню освіту дуже часто навідуються до сучасних батьків. Адже в школі дітей «підганяють» під один стандарт, забираючи в юного представника суспільства індивідуальність та свою думку. Якщо вам цікаво дізнатися все про домашнє навчання, дочитайте статтю до кінця.