"Лутшые ринхтоны": найсмішніші помилки українців в Інтернеті Автор: lesya · Опубліковано: 22.10.2013 16:38 · Розділ: Цікаві факти

Всі ми іноді пишемо з помилками. Навіть ретельно перевіряючи текст, іноді можна пропустити букву чи не помітити друкарської помилки. Проте є люди, листи чи тексти яких рясніють помилками, часом вельми смішними та кумедними. Особливо це стосується написання російських слів – далеко не всі наші співвітчизники, які розмовляють українською, знають хоча б базові правила російської мови. Це й не дивно, адже в багатьох українських школах російську мову просто-на-просто не вивчають, і молодше покоління стикається лише з живою мовою та російськими текстами в Інтернеті, які частенько також грішать помилками.

В принципі, деяким українцям і написання українських слів дається важко. В багатьох випадках взнаки дається спорідненість мов – українські словам пишуться на російський манер і навпаки. Напевне, схожа ситуація спостерігається і в Білорусії, тому репетитор по русскому языку в Гомеле чи в будь-якому іншому місті як Білорусії, так і України, - саме те, що вам потрібно.

Щоб дізнатися, яких помилок найчастіше припускаються українці, спеціалісти вирішили проаналізувати Інтернет-запити, взявши за основу дані пошуковика Яндекс-Україна. В результаті виявилося, що близько семи відсотків наших співвітчизників пишуть з помилками. При цьому до уваги не бралися явні друкарські помилки, помилки через невірну розкладку клавіатури, а також введення транслітом.

Найважчими словами для українців виявилися «одноклассники» (з однією літерою с), «Таиланд» (багато українців вживає літеру «й» замість «и») та «агентство» (наші співвітчизники воліють писати «агенство»). Сюди потрапили також «расчитать», «зделать», «отзовы», «програма», «скачять», «рассписание», и «росии».

А ось що стосується українського правопису, то тут найбільше помилок робили в наступних словах «презИнтація», «відчуДження», «прислівЬя», «процесС», «бороДьба», «ЄкспресС», «киЄвський», та «віДілення».

А ось серед найбільш кумедних помилок українців, скоєних в Інтернеті, спеціалісти виокремили наступні вирази: «лутшые ринхтоны», «песня катитса кальосики», «грамотические ошибки что это», «инжектор в розобраном виде», «яка стойить батарея в нокиа», «поздровления подруги з днем народження», «совместимость знаков задиака».

Що тут можна сказати? Вчіть українську, люди, щоб хоча однією мовою ви писали та розмовляли грамотно!


Інші новини розділу