Невдала кінокар'єра сомалійського пірата закінчилася арештом Автор: lesya · Опубліковано: 21.10.2013 20:41 · Розділ: Кримінал

Навіть жорстокі та кровожерливі люди часом здатні на кумедні та безглузді вчинки, які можуть розсмішити навіть дуже мирну громадськість. Так, нещодавно поліція хитрістю впіймала жорстокого лідера сомалійських піратів Мохаммеда Гассана, який захотів стати… кінозіркою. Злочинця було спіймано в Бельгії, а участь в операції приймали спецагенти, які прикинулися кіношниками.

Язикатий та говіркий Гассан поплатився за свою балакучість. Недарма його соратники поза очі називали його Великим Ротом або Базікою. В результаті 12 жовтня цього року ватажка сомалійських піратів та його соратника Мохаммеда Тіісі Адена було затримано в одному з аеропортів Бельгії.

Свідки арешту розповіли, що пірат украй здивувався, коли співробітники спецслужб одягли на нього наручники. Очевидно, він зовсім не розраховував на таке закінчення своєї кінокар’єри. Справа в тому, що пірат прилетів з Кенії на запрошення місцевого режисера-документаліста, який пообіцяв зняти фільм про нього, Гассана, та про його піратські пригоди.

Схоже, честолюбство сомалійця взяло верх над здоровим глуздом, і він поспішив купити білет на авіарейс Кенія-Бельгія. Подорож повинна була закінчитися підписанням контракту про участь Мохаммеда у зйомках в якості головного консультанта.

Протягом кількох місяців агенти спецслужб всіляко намагалися втертися в довіру до Тіісі. Саме останній і передав повідомлення Гассану, якого в принципі було неважко переконати в тому, що про нього зніматимуть фільм.

Всього за свою успішну піратську кар’єру, яка тривала вісім років, Гассан здійснив напади на кілька десятків кораблів. І що найцікавіше: якраз напередодні арешту пірат вирішив стати на путь істинний. Та, схоже на те, трохи запізно.

Повідомляється, ніби уряд Сомалі в минулому році запропонував одному з найвпливовіших піратів амністію. За це він повинен був публічно відмовитися від піратської діяльності. Та лише в січні цього року Гассан сказав, що йде у відставку. Він розповів, що має намір розпочати політичну кар’єру. Більше того, пірат розповів, що переконав не одного свого колишнього соратника облишити згубну, нечесну та небезпечну діяльність. Від уряду Сомалі колишній пірат отримав документ, у якого його назвали «офіцером по боротьбі з піратами». До повного щастя, йому ще й видали дипломатичний паспорт.

Та документи належного враження на бельгійську поліцію не справили, отож його суворо судитимуть за бельгійськими законами.

Джерело: http://rusplt.ru/

Інші новини розділу