Трохи цікавого з історії візиток Автор: lesya · Опубліковано: 21.10.2013 16:34 · Розділ: Цікаві факти

Сьогодні в багатьох з нас є візитки. Незалежно від того, яку посаду ви займаєте, візитка може вам суттєво допомогти: якщо ви надаєте оточуючим якісь послуги, то невеликий та яскравий прямокутник з номером вашого телефону дозволить вам суттєво примножити свої статки.

Так, уявіть собі, що вам знадобилися послуги адвоката. Кому ви зателефонуєте? Якщо немає знайомих та друзів, зайнятих в цій сфері, то ви полізете в гаманець, шукаючи, чи не завалялася там, бува, візитка з номером якогось адвоката. Якби не візитка, хто зна, чи ви взагалі б коли-небудь звернулися саме до цього адвоката, а так і ви час заощадили, і сам адвокат розширив свою клієнтську базу. Досить зручно, погодьтеся.

Сьогодні візитками нікого не здивуєш, скоріше навпаки: якщо ви людина успішна, то, скоріше за все, оточуючих здивує відсутність цієї картки. Зваживши на високий попит, візитки на сьогоднішній день виготовляються кількома способами. Якщо вас цікавлять великі тиражі, підійде офсетний друк, у випадку, коли ви потребуєте меншу кількість екземплярів, краще надати перевагу цифровому друку. У випадку з візитками краще забути про різографію – ризография Киев пропонує печать объявлений, печать бланков, анкет, та все це – на звичайному папері. Візитки ж здебільшого виготовляються глянцеві, і фарба різографа на такій поверхні просто не висихає.

Далеко не всі знають, що перші візитні картки з’явилися в Китаї, коли на піку розвитку перебувала Сунська культура. Звідти вони перекочували у Францію, де стали вельми популярними. Та якщо сьогодні візитка виконує в основному інформаційну функцію, то в давнину все було по-іншому: візитні картки демонстрували статус свого хазяїна, його положення у суспільстві. Для їх виготовлення використовували найдорожчий папір та оздоби, а в законодавчих актах багатьох країн відводилося місце правилам обміну візитними картками.

І лише в ХІХ столітті ситуація змінилася. З розвитком промисловості та зростанням конкуренції бізнесмени просто змушені були знайти ще один спосіб рекламувати свої послуги. Так до традиційного імені та по-батькові додалися адреса та рід діяльності.

З моменту своєї появи візитка стала настільки популярною, що вона навіть лягла в основу деяких традицій. Приміром, у вікторіанську епоху, коли молодята одружувалися, всім друзям, родичам та знайомим відправлялися візитки, в яких запрошувалося на весілля та повідомлялася адреса, куди з’явитися. Якщо ж жінка виходила заміж за чоловіка з вищого кола, частину візитних карток доводилося виготовляти окремо: на них не вказувалося адреси молодят і весілля – мовляв, про церемонію вас повідомимо, але ганебні контакти з минулого варто в цьому ж минулому залишити.


Інші новини розділу