Дизайнерські рішення при оздобленні фасаду Автор: lesya · Опубліковано: 21.10.2013 07:48 · Розділ: Цікаві факти

Кожна людина – індивідуальна, і їй неодмінно хочеться якимось чином цю індивідуальність виразити. Хтось виражає себе в оригінальному ексцентричному вбранні, хтось робить ставку на зачіску чи макіяж. А є особи, що самовиражаються за допомогою власного помешкання.

Якщо ви мешкаєте в приватному будинку, вам пощастило: вашій фантазії є де розгулятись. Химерні форми та шпилі, колони чи інші архітектурні елементи у поєднанні з прекрасними дизайнерськими рішеннями, експерименти з кольорами тощо – все це дозволить зробити ваш дім по-справжньому оригінальним і допоможе виразити власне «Я». Але все це потребує грошей, і грошей немалих, тому далеко не всі зможуть дозволити собі збудувати дім за власним проектом…

А що робити у випадку, коли особняк дістався вам у спадщину чи купили ви його в готовому вигляді? Збудований за часів СРСР, коли індивідуальність не дуже-то й цінувалася, він абсолютно нічим не відрізняється від тисячі інших будинків на вулиці чи в мікрорайоні? Вихід простий – додати будівлі оригінальності допоможе оформлення фасаду. Так, штукатурка, фасадная плитка под кирпич, оздоблення фасаду з використанням сайдингу чи застосування цегли – все це при вмілому підході дозволить перетворити ваш дім у затишну і - що головне у даному контексті – оригінальну оселю.

На сьогоднішній день серед найпопулярніших способів оздоблення фасаду – штукатурка, сайдинг, оздоблення плиткою чи каменем та цегляна кладка. У кожного виду матеріалів є своє переваги, Якщо ж вас цікавить дизайнерська сторона будівлі, доцільно використовувати кілька методів в сукупності.

Так, для прикладу, штукатурка дозволяє експериментувати з барвами. На ідеально рівну стіну ви можете нанести будь-яку палітру, виділивши окремі елементи будівлі за допомогою плитки чи каменю. Штукатурка є екологічно чистим покриттям, та й ціна її приємно радує. Мабуть, тому штукатурні суміші є одним з найпоширеніших матеріалів при оздобленні фасадів будівель.

Доволі поширеним, незважаючи на тривалі суперечки, на сьогоднішній день є сайдинг – вініловий, дерев’яний та металевий – тут все залежить від особливостей будівлі та фінансових можливостей власника дому. Виглядає досить ефектно, особливо у поєднанні з іншими матеріалами для оздоблення фасаду.

Якщо у вас є бажання кардинально змінити зовнішній вигляд вашого будинку, вибирайте плитку чи натуральний камінь: дороге задоволення та, повірте, воно того вартує: довговічність у поєднанні прекрасними експлуатаційними характеристиками – все це робить плитку та камін досить привабливими у плані облаштування фасаду.

Ну і на завершення кілька слів про цеглу. Будинки з цегли завжди виглядали добротно та надійно. Щоб стіна не виглядала нудно, подбайте про різні архітектурні елементи – заокруглення, карнизи, арочний молдінг тощо.


Інші новини розділу