Вчені встановили розмір дощових крапель Автор: Вікторія · Опубліковано: 23.07.2009 09:12 · Розділ: Наука

Французьким вченим вдалось встановили розмір дощових крапель. За їх даними, спочатку краплі дуже великі та важкі і не можуть долетіти до землі в непошкодженому вигляді, тому вони розщеплюються у польоті на дрібні частинки. За допомогою відеозйомки падаючої краплі, їм вдалося пояснити значні відмінності в розмірах дощових крапель. Раніше науковці вважали, що, в міру наближення до землі, краплі стикаються одна з одною і саме ці зіткнення породжують величезну різноманітність їхніх розмірів.

Проте, як зазначає автор нового експерименту, Еммануель Віллермо з Марсельського університету, в межах цієї теорії завжди були протиріччя. За допомогою високошвидкісної відеокамери Вілермо з колегами зняли падіння однієї краплі води, діаметром близько 6 мм. При сповільненому перегляді видно, як долаючи опір повітря, вона спочатку деформується, а потім тріскає.

Фото взяте з сайту sciencenews.org
Фото взяте з сайту sciencenews.org

Крупна, куляста крапля при падінні стала плоскою, а потім зігнулася і набула форми купола парашута. Купол роздувся і розлетівся на безліч дрібних крапельок – все це відбулося протягом 0,06 секунди.

Отже, як показала зйомка, краплі виявилися завеликими та заважкими, щоб долетіти до землі в непошкодженому вигляді. Як вважають науковці, описаний вище процес повністю пояснює процес формування дрібного дощу, в якому краплі значно менші за розмір звичайних, зате їх набагато більше.

Джерело nature.com


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.