Найбільш зухвалі пограбування ХХІ століття Автор: lesya · Опубліковано: 17.10.2013 17:22 · Розділ: Кримінал

Чомусь склалося так, що ми схильні симпатизувати злочинцям. Не маніякам та жорстоким убивцям, зовсім ні, але ось зухвалі грабіжники чомусь викликають у нас якесь навіть захоплення – до того моменту, коли все це знаходиться на відстані, не торкаючись ні нас, ні наших близьких. Мова йде не про жорстоких невдах, які за кілька доларів готові на вбивство, а на людей, які поклали око на мільйони, а їхні плани та майстерність, а також тонкощі виконання, можна вважати справжнім мистецтвом.

Так, герої фільмів про пограбування банків, викрадення алмазів тощо викликають у нас мимовільну повагу та підсвідоме зачарування. Чому? Та тому, що у фільмах вони постають вкрай неординарними особистостями. Більше того, навіть позитивні герої, які вирізняються цинізмом та час від часу порушують закон, викликають у нас куди більше схвалення, ніж нудотно зразкові елементи.

Саме тому, напевне, найбільш гучні пограбування викликають у багатьох з нас не відразу та огиду до злочинців, а, щонайменше, зацікавлення.

А таких пограбувань є чимало. Грабіжникам вдається обійти найсучасніші системи захисту, зламати коди найновіших технологій, відключити найскладніші сигналізації та навіть уникнути зйомок відеокамери. Проте всі вони – справжні професіонали своєї справи, і їх одиниці. Більшість же грабіжників – це озлоблені покидьки, від яких захистити може навіть найпростіша сигналізація чи відеореєстратор. Так, продаж реєстраторів знизив рівень дрібної злочинності. До того ж, реєстратори бувають різних видів – одні з них фіксують те, що відбувається в квартирі за вашої відсутності, інші встановлюються в автомобілях. Зокрема останні допомагають уникнути матеріальних суперечок у випадку ДТП – всі події знімаються на камеру, і при їх перегляді можна встановити, хто насправді винен.

Однак вернімося до найбільш зухвалих пограбувань ХХІ століття.

У 2003 році групі грабіжників вдалося пограбувати бельгійське Сховище Алмазного центру. Всього було викрадено алмазів на 107 мільйонів доларів. План грабіжників був досить незвичним – їм було необхідно потренуватися у спокійній обстановці. В результаті один із команди, Леонардо Нотарбартоло, орендував офіс в будівлі центру і відкрив банківську скриньку на своє ім’я. Щодня він приходив сюди під виглядом звичайного працівника. У нього в руках завжди була кулькова ручка з вмонтованою відеокамерою, отож все, що відбувалося навкруги, фіксувалося до найменших дрібниць. На основі отриманих даних грабіжники збудували точний макет будівлі, в якому й проходили тренування. Тренуючись забризкувати датчики руху лаком для волосся, а датчики тепла виводити з ладу поліетиленом, злочинці відточили свої рухи до неймовірної точності. В результаті все в них вдалося.

У 2005 сталося не менш зухвале пограбування, цього разу у Бразилії. Грабіжники, яким вдалося вкрасти 68 мільйонів доларів, зробили підкоп. Тунель завдовжки 80 метрів не викликав підозр у керівництва банку, оскільки грабіжник прикривалися ландшафтними роботами. Далі – пробили бетонну стіну банку, і забрали зі сховища мільйони.


Інші новини розділу