Найнижчий хмарочос світу знаходиться у США Автор: lesya · Опубліковано: 17.10.2013 16:19 · Розділ: Цікаві факти

Висотне будівництво з кожним раком набуває все більшої популярності. Це й не дивно, адже в умовах зростання населення мегаполісів забудовники намагаються з користю використати кожен метр зайвої площі. В результаті будинки ростуть у висоту, стрімко збільшується кількість хмарочосів, а сучасні архітектурні проекти, схоже, влаштували конкурс на найвищу будівлю світу.

Серед європейських країн найбільше хмарочосів будують в Іспанії, проте активно зводять їх і в інших країнах світу: Аргентина, Бразилія, США, Японія, Китай та Саудівська Аравія – всі ці країни поспішають поповнити свої запаси висотних будівель. На території країн колишнього Радянського Союзу будівництво хмарочосів поки що перебуває на куди нижчому рівні, хоча висотних будівель також вистачає – і Київ, і Москва, і навіть Мінськ потрапили до списку міст з найбільшою кількістю висотних будівель в світі. При цьому в Росії хмарочоси, висота яких перевищує 100 метрів, трапляються досить часто, і не лише в столиці. Приміром, в одній лише Самарі налічується аж п’ять будівель висотою понад 100 метрів. Крім того, є чимало будівель, які всього кількома метрами не дотягують до своїх найвищих побратимів.


Та як би там не було, до звання міста з найвищим хмарочосом і Самарі, і Москві, і Києву ще ой як далеко. Тим більше, що у Саудівській Аравії нещодавно стартував проект, який передбачає зведення кілометрового хмарочоса. Вартість будівництва, за попереднім оцінюванням, складе 1,2 мільярди доларів. Потенційний рекордсмен отримав назву Kingdom Tower, а розташовуватиметься будівля на відстані п’ятдесяти кілометрів від міста Джидда. Будівництвом займатимуться британці, які вже мають чималий досвід у цій справі. На сьогоднішній день найвищою будівлею світу вважається Бурдж-Халіфа. Будівля розташовується в Дубаї і сягає у висоту 829,8 метра.

Схоже, з найвищим хмарочосом все зрозуміло. А ось найнижчий хмарочос знаходиться у США. Так, в 1912 році неподалік містечка Вічіта-Фоллз було знайдено нафту. Кількість населення міста почала стрімко зростати, і офісних приміщень катастрофічно не вистачало. І ось один пройдисвіт на ім’я Макмехон вирішив збудувати будівлю заввишки в 480 футів (близько 146 метрів). І знайшов інвесторів для цього проекту. Як і годиться, сторони підписали контракт, проте інвестори не помітили, що висота будівлі у проекті вказувалася не в футах, а в дюймах. В результаті було зведено чотириповерхову будівлю висотою 12 метрів, а горе-бізнесмени втратили свої гроші – в суді їм так і не вдалося довести факт шахрайства. Відтоді будівлю стали називати найменшим хмарочосом світу.


Інші новини розділу