У Китаї зростає кількість тарганячих ферм Автор: lesya · Опубліковано: 16.10.2013 18:34 · Розділ: Події у світі

Останнім часом в Китаї з’являється дедалі більше тарганячих ферм – місцеві підприємці вважають, що за розведенням цих комах – велике майбутнє. «Сушені таргани, вартість яких сягає 20 доларів за фунт, активно використовуються в східній медицині та косметиці», - пояснює тенденцію журналістка Барбара Демік.

Щоб особисто ознайомитися з особливостями життя цих огидних комах, журналісти наважилися відвідати колишній курник, власником якого на сьогоднішній день є фермер Ван Фумін. Щоправда, замість курей він розводить тарганів, тож тепер на місці свійських птиць снують «верткі полчища червонувато-бурих комах; між іржавими листами заліза та коробками від яєць, зв'язаними разом, вони знаходять такі улюблені, затишні та темні, куточки».

Власник ферми Ван Фумін, якому на сьогоднішній день виповнилося 43 роки, поглядає на мерзотних тарганів з ніжністю. Це й не дивно, адже комахи – його капітал та успішне майбутнє. На сьогоднішній день він є найбільшим у Китаї «таргановодом» - всього він володіє шістьма фермами, в якому мешкає більше десяти мільйонів тарганів.

Таргани використовуються для виробництва східних ліків і косметики, при цьому вони є вкрай дешевим джерелом білків і речовини, схожої на целюлозу. Найвигідніше вирощувати американських тарганів (Periplaneta americana), які виростають більше півтора дюйма завдовжки.

Ван зайнявся бізнесом ще в 2010 році. Тоді він планував вирощувати свиней, однак зрозумів, що бізнес з комахами – більш прибутковий. Вклавши в тарганів 20 юанів, ви без зусиль отримаєте 150, тим більше, що ціни на комах за три роки зросли в десять разів.

Всього в Китаї налічується близько сотні тарганячих ферм. Проте більшість китайців навіть не здогадувалися про їх існування до моменту, коли в серпні цього року в одній із провінцій комахи влаштували «великий втечу» з місцевої ферми.

Бізнес з тарганами Ван розпочав випадково. Спершу він займався вирощуванням скорпіонів та жуків, які в Піднебесній використовуються в медицині та вважаються делікатесною стравою. Та сталося так, що одна партія яєць жуків була заражена яйцями тарганів, і підприємцеві було нікуди діватися. Та все, що не стається, стається на краще: виявилося, що вирощувати тарганів зовсім не важко.

Ван переконує, що розведення тарганів – справа дуже вигідна. Все, що йому знадобилося для ферми, це яйця комах та занедбаний курник. Таргани практично не хворіють, дуже невибагливі в їжі, хоча й полюбляють поласувати гнилими овочами, отож Ван годує їх картопляним лушпинням і гарбузовими шкоринками - відходами сусідніх ресторанів.

Щоправда, афішувати Ван свою ферму наміру не має. По-перше, не всім сусідам сподобається те, що за кілька метрів від низ вирощують огидних комах, та й не всі косметичні компанії охоче поділяться тим, яку сировину вони використовують для своєї продукції.


Інші новини розділу