Американський рибалка спіймав окуня, який пережив Наполеона, Пушкіна та СРСР Автор: lesya · Опубліковано: 16.10.2013 16:28 · Розділ: Природа

Нещодавно на Алясці стався досить дивовижний випадок, який привернув увагу рибалок і не тільки з усього світу – тут було спіймано окуня вельми похилого віку. Так, підстаркувата рибина пережила Бородінську битву, була свідком скасування кріпосного права та навіть пройшла дві світові війни. За твердженням експертів, вік спійманого окуня перевищує дві сотні років. Таким чином, рибина отримала звання найстарішої риби в цілому світі. Її довжина сягає одного метра, а важить рекордсмен 17,5 кілограмів.

Невідомо, скільки б ще перетинав простори Тихого океану старенький окунь, якби одного прекрасного дня сіті не закинув американський рибалка Генрі Лібман. Той ніби щось відчував, адже приїхав на Аляску з Сіетла спеціально для того, щоб порибалити. Виловлена ним рибина побила попередній рекорд – окуня завдовжки 83 сантиметри, вік якого, за підрахунками експертів, становив 175 років. Впіймати знамениту тепер рибу Лібману вдалося на глибині 174 метрів. Спершу рибалку втішили гігантські розміри риби, а вже згодом з’ясувалося, скільки років тому вона появилася на світ.

Окунь-рекордсмен став найбільшою та найстарішою рибою, спійманою у водах Тихого океану. За попередніми даними, він з’явився на світ у 1812 році.

Проте для точного встановлення віку необхідний ретельніший аналіз. Тепер вченим доведеться дослідити вушні кістки риби, на яких з кожним роком з’являються нові кільця - так, як утворюються річні кільця на зрізі стовбура дерева. За даними «Discovery», на сьогоднішній день частини окуня, спійманого Лібманом, вже відправили в лабораторію міста Джуно.

Що ж стосується самого рибалки, то його радості немає меж. Це й не дивно, адже він не лише потішив своє рибацьке самолюбство, але й тепер преспокійно може потрапити до Книги рекордів Гіннеса.

До речі, найбільшою в світі рибою є китова акула. Довжина її тіла становить в середньому 10-12 метрів, хоча є особини до двадцяти метрів завдовжки. Китова акула – створіння мирне та ненав’язливе, людей вона не пожирає. Найсміливіші драйвери навіть ризикують доторкнутися до її тіла. Та при цьому слід пам’ятати, що ви можете розпрощатися з життям від одного удару її хвоста, тож краще триматися від гріха подалі та милуватися цією рибкою з відстані.

Побачити китову акулу можна в водах Тихого океану та в Карибському басейні. http://www.ohotniki.ru/


Інші новини розділу