На що скаржаться іноземні студенти в Україні Автор: lesya · Опубліковано: 15.10.2013 19:56 · Розділ: Освіта

Фото з www.liveinternet.ru
Фото з www.liveinternet.ru

Незважаючи на те, що українських вузів у міжнародних рейтингах не відшукати – вони не потрапляють навіть до тисячі найкращих, – іноземних студентів з кожним роком стає все більше. За останні три роки їх кількість виросла з 40 тисяч до 62.

Найбільшою популярністю серед іноземних студентів, згідно з рейтингом Webometrics, користується Львівський національний університет імені Івана Франка. За ним розташувався Київський національний університет імені Тараса Шевченка. Згадується й Києво-Могилянська академія. Як би там не було, іноземних студентів в Україні чимало, і, як твердить міністр освіти Дмитро Табачник, в цьому є і його заслуга: указ, який дозволив студентам вищих навчальних закладів вибирати мову навчання, суттєво збільшив наплив абітурієнтів з інших країн. А це – позитивний фактор для економіки нашої країни, який вже третій рік поспіль приносить їй дохід в 500 млн грн.

Всього в Україні навчаються студенти більш ніж зі 130 країн світу. Найбільше – китайців, багато приїжджих з Росії та Туркменістану. При цьому такий стан речей задовольняє далеко не всіх: претензії є як в іноземців, так і у наших студентів.

Студенти-українці зазвичай думають, що іноземці займають їхні місця. Мовляв, приїхали сюди, коли нашим нема де вчитись. Насправді ж закордонні студенти приносять економіці України не лише гроші, але й додаткові робочі місця для співробітників навчальних закладів і не тільки.

При цьому більшість студентів не мають наміру залишатися в Україні. Освіта їм потрібна для того, щоб у себе вдома з легкістю знайти роботу. Так, один зі студентів ХНЕУ на ім’я Акмурад Мекан зазначив, що, отримавши диплом, одразу вирушить до себе додому в Туркменістан. «Я не хочу тут працювати, просто не хочу, не хочу і все. Ти що думаєш, я зі своєю освітою зможу тут знайти роботу, якщо ваші студенти закінчують навчання на червоний диплом і не можуть знайти роботу, думаєш я, простий студент, зможу її знайти ? А коли я повернуся до Туркменістану, я зможу знайти роботу без проблем».

Та й вчаться іноземці на інших спеціальностях. Здебільшого їх цікавлять технічні та медичні установи, а також творчі спеціальності.

В Україні іноземців приваблює невисока вартість освіти, а також її доступність. Однак після приїзду сюди у більшості випадків їх чекає розчарування: Відповідних умов нема, освіта – не така вже й якісна, як про неї говорять, а деякі викладачі просто вимагають хабарі. Не надто привітні й українські студенти: вони часто провокують сварки, демонструють національну нетерпимість, провокують бійки тощо.

Не менш нахабно поводиться й вітчизняна міліція, яка вбачає в іноземних студентах приємний додаток до зарплати.

Натомість в українських студентів з цього приводу зовсім інша думка. Вони, іноземці, почувають себе аж надто вільно, думаючи, що їм все можна. Вони п’ють, курять, гуляють та чіпляються до українських дівчат, вважаючи це нормальним, скаржаться українці.


Інші новини розділу

 • Як отримати студентську візу в Великобританію

  Як отримати студентську візу в Великобританію · Jane Holiday · 31.07.2017 13:20

  Найефективніший спосіб покращити свій рівень англійської й відвідати Великобританію – це мовні курси, які відкривають вам двері в безкоштовне навчання закордоном та перспективу в майбутньому.


 • Чому ваші діти не повинні вчитися на відмінно

  Чому ваші діти не повинні вчитися на відмінно · Jane Holiday · 12.07.2017 12:39

  Батьки та вчителі в один голос повторюють школярам, що високі бали та відмінне навчання в школі відкривають двері до великих можливостей та дарують квиток в майбутнє. Але чи є це так насправді?


 • Як не перестаратися з раннім розвитком дитини

  Як не перестаратися з раннім розвитком дитини · Jane Holiday · 06.07.2017 12:27

  Батьки, які намагаються виховати вундеркінда дуже часто забувають про просту річ – емоційний стан дитини. Oсь пoрaди, якi дoпoможуть не пeрегнути палку.


 • 4 факти шкідливості домашнього завдання

  4 факти шкідливості домашнього завдання · Jane Holiday · 05.07.2017 13:00

  Вчителі вирішують, допомагає домашнє завдання засвоїти матеріал, чи краде дитинство, адже школярі недолюблюють домашнє завдання не залежно від висновків дорослих. У 21 столітті вчителі дійшли до висновку, що домашнє завдання не впливає ніяким чином на процес навчання й успішність, а навпаки шкодить. Чотири причини, чому все саме так, ви можете прочитати в цій статті.


 • Чи варто замінити шкільну систему домашнім навчанням?

  Чи варто замінити шкільну систему домашнім навчанням? · Jane Holiday · 28.06.2017 12:16

  Система сучасної освіти на даний момент є дуже актуальною темою. Але з проблемами батьки починають зіштовхуватися ще до початку навчального періоду. Інколи не зрозуміло, як люди, які викладають в школі, можуть навчити чогось корисного вашу дитину. Тому думки про домашню освіту дуже часто навідуються до сучасних батьків. Адже в школі дітей «підганяють» під один стандарт, забираючи в юного представника суспільства індивідуальність та свою думку. Якщо вам цікаво дізнатися все про домашнє навчання, дочитайте статтю до кінця.