Звичайній друкованій книзі в цьому столітті прийде кінець Автор: lesya · Опубліковано: 15.10.2013 16:50 · Розділ: Культура

Книговидавці усіх країн стурбовані: схоже, вже в цьому столітті звичній для багатьох з нас друкованій книзі настане кінець. Винайдену ще Йоганном Гуттенбергом, батьком друкарства, книгу замінять електронні носії.

Станеться це чи ні, достеменно знає один Господь. І тим не менше, вже сьогодні книги в цифровому форматі та пристрої для їх читання відібрали левину долю прибутку у видавництв. Чимало книг є в Інтернеті, при цьому ви можете відшукати як художню літературу, так і книги спеціалізованого спрямування. Так, книги по экономике, медицині, фізиці тощо зробили навчальний процес набагато легшим. Та попри все це повне зникнення друкованих книг викликає сумніви у багатьох.

І якщо сьогодні ми ще купуємо звичні книги, то це лише тому, що пристрої, які дозволяють читати літературу в цифровому форматі, поки що недосконалі.

Першими пристроями для читання електронних книг стали рідери. Щоправда, створювалися вони зовсім з іншою метою: гнучкі пристрої повинні були стати замінниками сучасних газет, інформація на яких могла б постійно оновлюватися. Однак, на відміну від екрану, електронну начинку зробити гнучкою видалося неможливим, і рідери почали використовуватися з іншою метою – для прочитання книг.

Чи треба говорити, що рідери одразу опинилися на піку популярності? Вже одне усвідомлення того, що бібліотека в кілька тисяч книг може вміститися у вашій сумці, викликало ажіотаж. Проте тьмяний екран та час, необхідний на оновлення сторінки, зумовили спад популярності пристрою. А тут ще на ринок вийшли планшети, і рідери зі своєю непоказністю відсунулися далеко на задній план.

Фото з сайту reviews.cnet.com
Фото з сайту reviews.cnet.com

Та щоб якось відвоювати свою позиції, рідери мутували – першим таким пристроєм став смартфон Yotaphone, створений російськими розробниками. Пристрій оснащений двома екранами - кольоровим рідкокристалічним дисплеєм, який при швидкій роботі та яскравості кольорів швидко садить батарею, та екраном на E –Ink, який практично не споживає енергії та не шкодить нашим очам.

Схожу технологію представили й українські розробники. Компанія PocketBook створила пристрій під назвою CoverReader – звичайна собі обкладинка для смартфону Samsung Galaxy S4. Насправді ж обкладинка зовсім не звичайна – в неї вбудований екран E –Ink, який дозволяє заощадити споживану енергію.


Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?