У світ вийшов "найдешевший 3D принтер" Автор: lesya · Опубліковано: 15.10.2013 16:02 · Розділ: Нові технології

Всього два-три століття тому люди собі й уявити не могли, що вони зможуть підкорити небо, що в їхніх домах світитиметься світло, а всі події, що відбуватимуться в світі, можна буде побачити в невеликому прямокутнику, який ми тепер називаємо екраном телевізора… Технології не стоять на місці, і сьогодні всі ці блага стали доступними для нас. Більше того, у сфері технологій з’явилося стільки новинок, що сучасного землянина (принаймні, мешканця цивілізованих країн) вже складно чимось здивувати.

І якщо трохи раніше здивування та захоплення викликали 3D телевізори, то сьогодні появу чергового 3D принтера всі сприймають як щось належне. Навіть якщо цей принтер позиціонується як «найдешевший 3D принтер в цілому світі».

Пристрій було створено на платформі стартапів Kickstarter, і він одразу привернув увагу розробників не лише своєю ціною, але й украй оригінальним принципом роботи. А називається ця диво-машина Peachy Printer, що в перекладі означає «Чудовий принтер».

В його основі лежить технологія фотолітографії, а працює найдешевший принтер світу наступним чином: спершу нам знадобиться віртуальна модель об’єкту, який необхідно «роздрукувати». ЇЇ створюємо в Blender, спеціальному 3D редакторі. Код цієї програми відкритий, при цьому вона підтримує всі основні 3D формати, хоча при потребі віртуальну модель можна імпортувати й з інших 3D редакторів.

Фото з сайту solidsmack.com
Фото з сайту solidsmack.com

Після цього активізується спеціальна програма, яка «перекладає» зображення в звук - кожна просторова характеристика 3D моделі стає звуковою хвилею. І ось цей аудіофайл з набором звукових хвиль транслюється на 3D принтер. Під його дією два маленькі дзеркала приймають необхідне положення, заломлюючи відповідним чином лазерний промінь, який відтворює технологію літографії - на спеціальній платформі за допомогою лазера малюються потрібні фігури. Лазер кристалізує спеціальний розчин, який рухається по тонкій трубці з верхнього резервуара. У такий спосіб на фінальний предмет поступово нарощуються шари. Результат має досить непоганий дозвіл.

Більше того, окрім можливості друку, Peachy Printer дозволяє сканувати реальні об’єкти. При цьому функція сканування покладається на той же лазерний промінь та дзеркала.

Попри те, що технологія нового принтера – вельми і вельми оригінальна, коштуватиме він дуже дешево - всього $ 116. Проект привернув чимало інвестицій – за одні вихідні після своєї презентації розробникам вдалося зібрати $ 140 тисяч.


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.