Лос-Анджелеських собак звинуватили в расизмі Автор: lesya · Опубліковано: 14.10.2013 17:26 · Розділ: Кримінал

За весь час свого існування люди настільки здружилися з собаками, чи то пак собаки з людьми, що для багатьох з-поміж нас вони стали повноправними членами суспільства. Їх одягають у вишукане вбрання, стрижуть у найдорожчих перукарнях, навіть водять у ресторани… Проте за радість зрівнятися з людиною нашим чотириногим друзякам іноді доводиться платити: цими днями собак лос-анджелеських поліцейських звинуватили в расизмі. За словами протестуючих, вони, собаки, кусають лише чорношкірих і латиноамериканців.

Так, у Лос-Анджелесі жорсткій критиці за прояви расизму одразу після своїх хазяїв – білих поліцейських - піддалися поліцейські службові собаки. Як промовисто твердить невтішна статистика, починаючи з 2004 року відповідними органами було зафіксоване значне зростання кількості представників національних меншин, покусаних поліцейськими вівчарками. Відповідні дані були представлені в звіті, складеному представниками Ресурсного центру з питань оцінки поліції (PARC). На сайті центру можна відшукати і короткий прес-реліз, і повний документ у форматі Pdf.

Результати проведеного дослідження говорять, що в період з 2004 по 2012 рік кількість постраждалих від «собачої поліцейської агресії» серед латиноамериканців зросла на третину.

Що ж стосується афроамериканців, то вони втрапляли в халепу значно частіше. Та не це найгірше, переконують протестувальники. Найгірше те, що рани від собачих укусів в багатьох випадках завдавали набагато серйозніших травм, ніж, для прикладу, удари кийка, використання сльозогінного газу та гумових куль.

За твердженням авторів звіту, пояснити таку тенденцію можна досить легко: справа в тому, що поліцейські з собаками набагато частіше проводять рейди в районах Лос-Анджелеса, заселених переважно представниками національних меншин. До того ж, поліція набагато частіше обшукує чорношкірих та латиноамериканців, ніж білих людей. І така тенденція – необґрунтована, переконують дослідники.

З даного приводу авторитетне видання The Independent зазначає, що якесь раціональне зерно дана позиція все-таки має: в 2004 році в штаті Пенсільванія стався один трагічний випадок. Службовий пес породи німецька вівчарка повинен був спіймати білого наркоторговця, однак ні з того ні з сього він накинувся на ні в чому невинного чорношкірого хлопчика. Тому в лікарні наклали п’ятнадцять швів. Звичайно, пса від служби в поліції відсторонили, однак понівеченого хлопчика це навряд чи втішило.

Джерело: http://www.newsru.com/

Інші новини розділу