Вчені з'ясували, яким повинен бути офіс ХХІ століття Автор: lesya · Опубліковано: 13.10.2013 17:54 · Розділ: Суспільство

Офіс – наш другий дім, тому керівники компаній повинні подбати, щоб він був обов’язково затишним, оригінальним, презентабельним та сучасним. Так, правильно впорядкований офіс, дизайн та інтер’єр якого враховує психологічні особливості та побажання співробітників, не лише перетворить ваш персонал у життєрадісних людей, але й підвищить продуктивність праці, а це, як відомо, виллється у підвищення доходів, що вас, якщо ви належите до керівної верхівки підприємства, повинне безпосередньо потішити.

При цьому важливого значення у даному контексті набувають найрізноманітніші речі: розташування меблів, наявність особистого простору для кожного співробітника, матеріал, з якого виготовлені офісні меблі, колірні рішення для стін та меблів, наявність куточка відпочинку і багато-багато всього іншого.

Отож яким повинен бути офіс ХХІ століття? Цим питанням недавно задалися вчені з Гамбурга. Група дослідників з Інституту Фраунхофера (Fraunhofer–Institut) провели опитування, в якому взяли участь співробітники компаній, що представляють різні сегменти ринку. Всього в опитуванні взяло участь більше семисот респондентів.

В рамках опитування учасникам задавали запитання, спрямовані на з’ясування чинників, що є визначальними при формуванні комфортних умов роботи в офісі. Сюди входили такі моменти, як розмір та пропорції самого офісного приміщення, матеріали, що використовуються в інтер’єрі та навіть наявність чи відсутність особистих речей, які багато хто любить приносити з собою на роботу.

В результаті виявилося, що головними критеріями при оцінюванні офісів для опитаних учасників експерименту являлися наступні категорії: освітлення та його особливості, обсяг, кількість та температура повітря, а також якість меблів. Набагато меншого значення співробітники різних компаній надали матеріалам, з яких збудована сама будівля.

Більшості опитаних до душі працювати в офісах, в дизайні яких використовуються високоякісні матеріали, або хоча б такі, які створюють видимість високої якості та ціни. Так, в якості елементів дизайну вітаються скло та текстиль, а ось пластик залишився в аутсайдерах.

Крім того, співробітникам надокучили чорно-білі офіси і зовсім не до вподоби відтінки сірого. Натомість перевага надається яскравим кольорам, які створюють позитивний настрій та поповнюють запаси енергії.

При цьому більшість опитаних учасників експерименту не бажають мати власний кабінет. Проте особистий простір повинен бути, говорять вони. Що ж стосується сімейних фото, вазонів чи особистих речей, то вони зайняли нейтральну позицію – їх не було зараховано до списку речей, «життєво важливих» для комфортного перебування в офісі.


Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.