Найбільш незвичні охоронні системи світу Автор: lesya · Опубліковано: 12.10.2013 11:42 · Розділ: Кримінал

З давніх-давен люди всіляко намагаються захистити своє майно від сторонніх. Злодії та грабіжники, а часом недоброзичливі та заздрісні сусіди – все це змушувало людей вигадувати все нові й нові способи, які б змогли перетворити дім у надійну фортецю, не позбавлену при цьому затишку та комфорту.

Найпростішим способом захистити свій дім є паркан. Сьогодні паркани виготовляють з найрізноманітніших матеріалів, і дуже часто вони, крім надійності, стають невід’ємним елементом дизайну будівлі в цілому. В деяких випадках паркани служать виключно окрасою будівлі, в інших на них покладається функція захисту. Останнім часом дедалі частіше використовуються заборы из профнастила в Мытищах – надійні та довговічні конструкції, не позбавлені вишуканості та навіть якоїсь грації – навіть звичний паркан із профнастилу можна прикрасити кованими елементами, перетворивши його в прекрасний екземпляр дизайнерського мистецтва.

Проте на сьогоднішній день існують набагато прогресивніші способи захисту власного майна від посягання злочинців. Приміром, у Великобританії активно використовується спрей, здатен позначати грабіжників. Спеціальний пристрій монтується біля дверей, і варто лише грабіжникам переступити поріг чужої квартири, як він розбризкує на них суміш на основі синтетичних молекул ДНК. Спрей можна побачити під дією ультрафіолетового випромінювання, отож вину грабіжників довести – легше легшого. При цьому залишки спрею видалити звичайними засобами просто неможливо. Крім того, для збереження цінних речей можна використовувати спеціальний маркер з ДНК, яким слід помічати речі, потенційно привабливі для крадіїв.

А ось адвокат із Йоганнесбурга на ім’я Чарльз Фур'є пішов іншим шляхом. Стурбований кількістю автоугонів у країні, він винайшов досить ефективну систему захисту авто, яка, до того ж, захистить вас при збройному нападі. Система передбачає встановлення в багажник авто спеціального балону скрапленого газу, який натисканням кнопки подається на "сопла", вмонтовані під передні двері. Подається електрична іскра, і з "сопел" виривається стовп полум'я завдовжки більше двох метрів. Навряд чи після цього комусь захочеться проникнути у ваш автомобіль.

В Китаї протиугінна політика набула куди радикальніших відтінків. Починаючи з опівночі і до шостої ранку, спеціальна бригада людей проколює шини авто, які можуть бути потенційно викраденими. В результаті скоротилася як кількість угонів, так і кількість залишених без нагляду автомобілів – китайці все частіше відвозять авто на стоянки, що охороняються.

А у США ще одну новаторську систему впровадив готельний бізнес. Згідно з даними статистики, кожного місяця у світі постояльці в готелях крадуть від 5% до 20% рушників, та простирадл. Щоб цьому запобігти, одна американська компанія створила мікрочіп, який дозволяє відстежити місцезнаходження білизни. Використовуючи новий чіп, готелю в Гонолулу вдалося заощадити цілих $ 15 тисяч доларів на місяць.


Інші новини розділу