Фотографії, які рятували життя людям Автор: lesya · Опубліковано: 11.10.2013 23:10 · Розділ: Цікаві факти

Фотографія… непотрібний шматок паперу, що припадає пилом у забутому кутку кімнати, чи своєрідний генератор пам’яті, здатний пробуджувати приємні спогади про події та людей, яких, можливо, вже нема поряд з нами, – у кожного своя думка з цього приводу. Та як би там не було, фотографії є у кожного з нас. І любимо ми їх чи ні, слід визнати, що з появою фотографій світ зазнав суттєвих змін.

Знімки та фото не лише назавжди схоплюють важливий для нас момент, але й можуть стати чудовим подарунком. Так, художня фотосесія коханої людини або сімейне фото – хіба може бути більш вдалий подарунок з нагоди якоїсь особистої дати?

Проте й на цьому все не закінчується – виявляється, фотографії можуть рятувати людські життя. Щоправда, не без допомоги відданих своїй справі та відважних людей, однак і без знімків нічого б не вийшло. Історії відомий випадок, коли знаменита французька співачка Едіт Піаф, використовуючи власні фотографії з в’язнями концтаборів, рятувала останнім життя.

Так, виступаючи в концентраційних таборах на території Німеччини, відважна співачка по закінченню концертів фотографувалася з в’язнями та німецькими офіцерами «на пам’ять». Згодом зі знімків обличчя ув’язнених вирізалися і вклеювалися в підроблені паспорти. Коли співачка поверталася у концтабір, вона передавала документи нещасним, і багатьом з них таким чином вдалося втекти. Здавалося б, ну що особливого у фотографії зі знаменитістю?.. Але саме вони врятували чимало людських життів.

Як твердять медики, фотографії можуть свідчити і про проблеми зі здоров’ям. Особливо у дітей. Отож якщо ви, не дай Боже, помітили, що в дитини на знімку одне око зблискує білим, у вас є серйозний привід звернутися до лікаря – фотоспалах, відображаючись від пухлини на сітківці, і дає аномальний білий блиск.

Сьогодні фотографії та фотокамери удосконалилися настільки, що практично кожен може спробувати себе в якості фотографа. Проте колись все було зовсім по-іншому: давно-давно, коли про автоматику в сфері фото і мріяти не доводилося, знаменитий фотограф Оскар Густав Рейландер, який одним із перших представив світові художні фотографії, вирішив досить нестандартним способом використовувати власну кішку. Щоб зрозуміти, яку витримку необхідно налаштувати на фотоапараті, Оскар зазирав в очі своїй кішці: якщо у неї були розширені зіниці, витримку слід було робити довшою. Якщо ж зіниці перетворювалися у дві вузенькі щілини, витримка була короткою.


Інші новини розділу