Хитрощі рекламних кампаній або Як підвищують продажі знамениті бренди Автор: lesya · Опубліковано: 09.10.2013 23:39 · Розділ: Цікаві факти

Історія знаменитих брендів налічує чимало цікавих та навіть кумедних фактів, які яскраво демонструють, як можна легко та ненав’язливо маніпулювати думкою покупців.

Так, приміром, керівники TEFAL протягом тривалого часу вважали, що головна причина, чому сковорідки з тефлоновим покриттям користуються попитом, - в тому, що вони дозволяють готувати їжу без додавання жиру. Згодом з’ясувалося, що головна причина попиту – той факт, що сковорідки легко мити, оскільки їжа в них не пригорає. Рекламі надали нового змісту, і продажі різко пішли вверх.

А ось компанія-виробник таблеток від похмілля Alka-Seltzer пішла на іншу хитрість, яка рівно вдвічі допомогла їй збільшити продажі: в рекламі препарату герої почали кидати в склянку з водою не одну таблетку, як раніше, а дві.

Знаменитий виробник взуття – компанія Timberland – намагалася бути чесною зі своїми покупцями. Запустивши на ринок якісне зимове взуття Timberland – знамениті жовті черевики, які сьогодні можна придбати і в Україні, - компанія вирішила налагодити виробництво жіночих туфель. Якісне взуття + низькі ціни – запорука успіху, думали в компанії. Проте товар не викликав очікуваного ажіотажу, і пас задніх серед інших виробників жіночого взуття. Лідером у галузі тоді була компанія Topsiders. Що ж роблять в Timberland? Піднімають ціни так, що продукція конкурентів залишається далеко позаду… І – о диво! – продажі різко зросли.

Хитруном виявився і Томас Дюара, засновник бренду Dewar's. Наприкінці ХІХ століття в Лондоні віскі пили вкрай рідко. Лондонці віддавали перевагу бренді, джину та рому. Що ж робить Томас? Платить гроші підставним відвідувачам, які заходили в місцеві паби, вимагаючи віскі Dewar's. Його, ясна річ, в продажі не було, і «розлючені» та «розчаровані» «відвідувачі» ні з чим йшли геть. А далі за справу брався Дюара: він гордо заходив у бар, і пропонував власникові домовитися з ним про постачання віскі.

Не менш оригінальною виявилися компанія Camel. У 1913 році, коли цигарки ще не з’явилися в продажі, компанія вирішила використати тизерну рекламу. За кілька днів до виходу першої пачки цигарок американські газети зарясніли інтригуючими оголошеннями: «Верблюди» - йшлося в першому. Наступне оголошення гласило: «Верблюди йдуть», а після цього й зовсім «Завтра в місті верблюдів буде більше, ніж в Азії та Африці разом узятих». Наступного ранку перелякані мешканці США зрозуміли, про що йшлося: «Цигарки Camel вже тут!».


Інші новини розділу