Найпоширеніші помилки при створенні Інтернет-магазинів Автор: lesya · Опубліковано: 09.10.2013 22:48 · Розділ: Економіка

Інтернет-магазини сьогодні стали доволі прибутковим бізнесом, тому все більше людей вирішують спробувати себе в цій сфері. На перший погляд, складного тут нічого нема. Насправді ж це не так, і більшість магазинів в онлайновому режимі закриваються через рік-два роботи.

Є кілька найпоширеніших помилок, які частенько роблять підприємці, вирішивши розпочати свій бізнес в Інтернеті. По-перше, недостатньо уваги приділяється самому сайту. Більшість бізнесменів-початківців створюють сайти, орієнтуючись на власні уподобання як в плані дизайну, так і в плані організації та розподілу інформації. І ці уподобання можуть бути відмінними від уподобань покупців. В даному випадку варто звернутися до людей, які займаються створенням сайтів на професійному рівні. Знайти їх неважко. Приміром, якщо вас цікавить магазин в Рівному, вбиваєте в пошуковик Розробка сайтів Рівне, і у видачі отримаєте цілу низку компаній, які пропонують створення сайтів Рівне. Проте не варто кидатися на перші-ліпші пропозиції: розробка web-сайтів у Рівному не завжди здійснюється професіоналами. Поцікавтесь у друзів, почитайте відгуки, і ви зможете вибрати те, що вам підходить.

Якщо з сайтом все в порядку, представлені контактні дані, детальний опис товарів, а також добре продумана система оплати – така, щоб викликала у користувачів довіру, - а магазин все одно не приносить прибутку, причина може критися в недостатній кваліфікації. Чиїй, спитаєте ви? Та у вашій. Якщо ви не мали справи з реальними магазинами, ви не зможете передбачити усіх витрат та продумати все до дрібниць. Так, діючі закони, тривалість транспортування товару, типи співпраці з виробниками, бухгалтерія та питання організації повернення товару – все це – темний ліс для людей, які не мали справи з торгівлею. Тому без кваліфікованої допомоги не обійтися.

Ще одна поширена помилка – відсутність бізнес-плану. Повинна бути якась стратегія, розраховано суми, які витрачатимуться на рекламу та просування сайту; необхідно визначитися з цінами та подбати про наявність складів, де зберігатиметься товар, і багато-багато всього іншого. Всі ці питання вимагають певних затрат, а затрати – це цифри. Сукупність цифр – ось вам і бізнес-план, який допоможе чітко регулювати витрати та отримувати прибуток.

Подбайте й про спеціалізацію магазину. Буває, що підприємець вирішив продавати електроніку. Назвав свій магазин, скажімо, «Електроманія». Через деякий час він розуміє, що непоганий прибуток приносить продаж дитячих товарів. Асортимент магазину міняється, а ось дизайн і назва – ні. Як результат - кількість покупців знижується: уявіть, ви заходите на сайт, щоб поцікавитися ноутбуком, а вам натомість пропонують м’яку іграшку. Навряд чи ви завітаєте в цей магазин ще раз…


Інші новини розділу

 • "Не дочекаєтесь" - PayPal відмовився заходити в Україну

  "Не дочекаєтесь" - PayPal відмовився заходити в Україну · kseniya_www · 23.10.2018 15:18

  Багато власників інтелектуального бізнесу очікують PayPal протягом довгих років, жадібно спостерігаючи, як система без проблем працює в сусідніх країнах.


 • Як навчитися економити воду?

  Як навчитися економити воду? · kseniya_www · 16.02.2017 17:58

  Високі тарифи на воду змушують українців вчитися економити. На відміну від електрики або опалення, економія води часто не передбачає будь-яких витрат. Все, що потрібно, - змінити деякі звички в побуті.


 • Ласкаво просимо в офшори

  Ласкаво просимо в офшори · Anastasia · 04.01.2017 19:56

  Українські реалії та економічне становище в державі диктують свої умови власникам компаній та підприємств. Все частіше вони звертаються «по закордонну» допомогу, щоб уникнути всеохоплюючої бюрократичної системи.


 • Чому знецінюється нафта?

  Чому знецінюється нафта? · Anastasia · 17.11.2016 14:36

  Ф’ючерси падають в ціні після появи новини з Управління енергетичної інформації США, де йдеться про нарощення запасів.


 • Скільки втрачає Україна не переробляючи електронні пристрої?

  Скільки втрачає Україна не переробляючи електронні пристрої? · Класна мацьопа · 19.10.2016 14:10

  Мобільні телефони, які вже відпрацювали своє, можуть стати додатковим джерелом заробітку. За останні десять років в Україні продали близько 63 мільйонів мобільних пристроїв.