Найбільш рідкісні та незвичні види бойових мистецтв Автор: lesya · Опубліковано: 09.10.2013 20:01 · Розділ: Спорт

Голлівудський кінематограф зробив неперевершену рекламу бойовим мистецтвам. Дивлячись на майстерні трюки героїв бойовиків, на їхні тіла, які, звиваючись, завдають смертельних ударів супротивникам, на швидкість та відточеність кожного руху, здається, ніби перед нами не люди, а якісь божественні істоти, наділені надлюдськими здібностями. Зрозуміло, що більшість трюків виконують каскадери, та й на допомогу сучасним кінорежисерам прийшла комп’ютерна графіка, проте в світі і справді чимало людей, які досконало володіють бойовими мистецтвами. Вони сильні духом та тілом, і заслужили називатися «Учителями»…

Та далеко не всім пощастить зустріти в житті справжніх майстрів своєї справи. Та й видів бойових мистецтв існує чимало. Тож перед тим, як взятися за підкорення нових бойових вершин, краще добре підкуватися у цій справі. На допомогу прийдуть книги по боевым искусствам, которые можно купить в Украине, заказать или купить через Интернет. При этом существует возможность их купить с доставкой по Украине. В книгах можна знайти описи прийомів та технік, історію того чи іншого бойового мистецтва, його особливостей і традицій, описи зброї тощо. Проте далеко не про всі види ви знайдете багато інформації: у світі є вкрай рідкісні бойові мистецтва, якими володіють обрані кола людей.

Приміром, камбоджійське мистецтво бокатор, яке зародилося майже дві тисячі років тому. За легендою, один юнак, який намагався оволодіти цією бойовою технікою, зіткнувшись один на один з левом, убив хижака неймовірно точним ударом з коліна. Техніка передбачає наслідування рухів тварин, однак саме бокатор являється одним із найскладніших видів бойових мистецтв, оскільки в його арсеналі – понад 10000 різноманітних прийомів.

Наступний вид бойових мистецтв – баком – благородним язик не повернеться назвати: окрім блискавично швидких прийомів, воно передбачає цілу низку оманних тактик і навіть використання прихованої зброї.

Не менш жорстоким є бойове мистецтво дамбе. Володіють ним представники західноафриканського племені Хауса. Головне в дамбе – це кулак, туго обмотаний жорсткою мотузкою, в той час як нога обмотується ланцюгом. Сучасні представники цього мистецтва перед боєм часто покурюють марихуану.

Каларі пайат. Цей вид мистецтва вважається одним з найстаріших в Індії. Ті, хто оволодіє його прийомами, зможуть одним ударом паралізувати та навіть вбити супротивника.

А ось сілат – бойове мистецтво, засноване жінкою. Принаймні так гласить легенда, яка розповідає про відважну островитянку з Суматри, що довший час спостерігала за поведінкою тварин і перейняла їхні прийоми.


Інші новини розділу

 • Як підготуватися до походу в басейн

  Як підготуватися до походу в басейн · Jane Holiday · 10.07.2017 13:00

  Плавання вважається одним із самих приємних способів кардіонавантаження. Воно дозволяє досягти найрізноманітніших результатів: підвищити пружність шкіри та тонус м'язів, відновити втомлені зв’язки після фізичних навантажень, натренувати серцевий м'яз і відчути себе здоровим. Якщо ви ще не пробували ходити в басейн, але вирішили розпочати, то ця стаття саме для вас.


 • Як правильно стрибати на скакалці

  Як правильно стрибати на скакалці · lesya · 13.11.2016 14:31

  На думку багатьох, стрибки через скакалку - це дитяча забава, залишена в дитинстві, не належить до серйозних тренувань. Та скептикам варто знати, що вправи зі скакалкою, особливо в поєднанні з бігом, плаванням, їздою на велосипеді, забезпечують чудове кардіо-навантаження. Та при цьому важливо розуміти, як правильно використовувати цей фітнес-інструмент.


 • Буковель - центр гірськолижного спорту в Україні

  Буковель - центр гірськолижного спорту в Україні · Марина Левицкая · 29.10.2016 18:53

  Навіщо їхати в Куршавель, коли у нас є власний гірськолижний курорт Буковель? Звичайно, можна відпочивати і там, і там. Але в своїх Карпатах треба побувати обов'язково: розчарування не буде точно.


 • Катання на роликах: всі "за" і "проти"

  Катання на роликах: всі "за" і "проти" · Марина Левицкая · 28.06.2016 21:25

  Сьогодні все більше сучасних людей обирають активний відпочинок на свіжому повітрі. Катання на роликах - найулюбленіший спосіб проведення вільного часу як серед молоді, так і серед дорослих.


 • Як віддати дитину на футбол?

  Як віддати дитину на футбол? · Марина Левицкая · 12.06.2016 18:09

  Футбол – улюблена гра мільйонів хлопчаків, яка розвиває фізичні дані, розумові та комунікаційні здібності, загартовує характер та вчить думати, грати в команді та взаємодіяти з іншими гравцями.