Робота по дому небезпечна для здоров'я жінки Автор: lesya · Опубліковано: 08.10.2013 23:51 · Розділ: Медицина

Ох, скільки ж обов’язків лягає на плечі сучасної жінки!.. Прибирання, приготування їжі, догляд за дітьми, покупки в магазинах… А ще ж є хобі та бажання задовольнити власні амбіції… Та й виглядати хочеться охайно, отож і на догляд за собою доведеться виділити хоча б півгодини на день… Часу на все катастрофічно не вистачає, але жінки примудряються встигати все і всюди. Щоправда, недавно експерти з’ясували, що такий ритм життя вкрай негативно позначається на здоров’ї жінки, отож чоловікам, які дбають про здоров’я власних жінок (як фізичне, так і психологічне), варто частину обов’язків перебрати на себе: в результаті проведеного нещодавно дослідження спеціалісти з’ясували, що робота по дому небезпечна для здоров’я жінки.

Так, утримання домашнього господарства вкрай негативно впливає на жіноче здоров'я. Відповідне дослідження проводилося американськими вченими, і в результаті фахівці з’ясували, що найбільше від навантажень страждає серцево-судинна система жіночого організму. В рамках роботи дослідники опитали більше сотні представників обох статей. Ті особи, які ходили на роботу, і до того ж взяли на себе клопоти з оплати рахунків, закупівлі продуктів, прибирання помешкання, набагато частіше страждають від підвищеного артеріального тиску. Причина в багатьох випадках вкрай банальна: людям просто не вистачає часу, щоб відпочити та зайнятися собою. Це виливається в емоційну напругу, яка закінчується стресами та депресіями.

Жінка встигає всюди (фото з сайту erudition.com.ua)
Жінка встигає всюди (фото з сайту erudition.com.ua)

Вчені також з’ясували, яка саме робота сприяє підвищенню артеріального тиску. І виявилося, що найбільш небезпечними з цієї точки зору є прибирання, приготування їжі та обов'язок робити регулярні закупівлі. Всі ці регулярні заняття стають причиною перманентного стресу, пов'язаного з постійним тягарем відповідальності та бажанням якомога краще виконувати свої обов'язки.

Менш негативний вплив на здоров’я чинить оплата комунальних рахунків, ремонт автомобіля, а також планування сімейного бюджету. Медики пояснюють це тим, що перелічені щойно обставини найчастіше очікувані та в більшості випадків вирішуються спільними зусиллями. До «безпечних» домашнім обов'язків вчені зарахували тільки турботу про дітей та тварин.

Джерело: http://www.meddaily.ru/

Інші новини розділу