На Гавайських островах з'явиться 30-метровий телескоп Автор: Вікторія · Опубліковано: 22.07.2009 09:56 · Розділ: Нові технології

У наступному десятилітті на Гавайських островах з'явиться найбільший в світі оптичний телескоп. Діаметр дзеркала складатиме 30 метрів. Будівництво нового об'єкту планується розпочати в 2011 році. У проекті, який отримав ім'я TMT (Thirty Meter Telescope, що перекладається як "30-метровий телескоп"), беруть участь Каліфорнійський університет, Технологічний інститут штату Каліфорнія і Канадська університетська асоціація астрономічних досліджень (Association of Canadian Universities for Research in Astronomy). За попередніми даними, вартість будівництва складе приблизно 1 мільярд доларів. В даний час учасники проекту домовилися вкласти тільки 300 мільйонів. Інші кошти будуть виділені різними державними інститутами.

Місцем для будівництва дослідники вибрали згаслий вулкан Мауна Кеа на Гавайських островах. Також вчені розглядали можливість будівництва телескопа в пустелі Атакамі в Чилі, де є відмінні умови для проведення астрономічних спостережень. Проте новий телескоп є не єдиним гігантським астрономічним інструментом, який знаходиться зараз в розробці. Наприклад, американський консорціум, очолюваний Університетом Арізони і Обсерваторією Карнегі, планує найближчими роками витратити близько 700 мільйонів доларів на будівництво 25-метрового телескопа в Чилі.

Мауна Кеа є одним з кращих місць для проведення астрономічних спостережень на Землі, проте не найкращим. Важливими параметрами для подібних спостережень є вітри, вологість та турбулентність. Вітри і турбулентність здатні зміщувати картинку, що отримується інструментом, а частинки вологи заважають бачити зниклі об'єкти. По всіх цих параметрах виграє Антарктида, хоча будівництво обсерваторій там зв'язане із значними технічними складностями.

Джерело blogs.sciencemag.org


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.