Американські кінологи склали рейтинг найрозумніших порід собак Автор: lesya · Опубліковано: 08.10.2013 17:44 · Розділ: Природа

Фото з io.ua
Фото з io.ua

Собаки стали вірними друзями людини, які часом виявляють куди більшу відданість своїм господарям, ніж самі люди одне одному. Вони володіють надзвичайним розумом, що допомагає їм у справі служіння людині. А недавно кінологи США вирішили скласти список найрозумніших порід собак.

Найрозумнішими з усіх виявилися собаки породи бордер-коллі, представники якої вирізняються екстраординарним інстинктом та нечуваною тягою до служіння людині.

Своєрідний рейтинг було складено співробітниками найбільшої організації собаківників США - Американського клубу собаківництва (American Kennel Club (AKC)). На думку фахівців, породи, які увійшли до списку, і є найрозумнішими собаками в цілому світі.

«Хоча всі собаки розумні, деякі породи володіють великим інтелектом і можуть виконувати певні завдання краще, ніж інші», - зазначила представниця організації Ліса Петерсон.

Першість в рейтингу дісталася породі бордер-коллі. Для неї характерні неймовірний інстинкт та бажання служити людні. Натомість для німецької вівчарки характерна «екстремальна кмітливість» у роботі, саме тому представники цієї породи вважаються кращими службовими собаками для військових і силовиків. Представники породи бладхаунд легко піддаються дресируванню і дуже швидко вивчають навички та прийоми, тому вони працюють в службі порятунку та поліції. Собаки породи бігль мають дуже гострий нюх, тому вони просто незамінні для проведення розшукових робіт.

Сліпим людям краще обирати собак породи лабрадор-ретрівер – вони є найрозумнішими собаками-поводирями та провідниками. Легко сприймають дресирування, і на території США вони є найбільш популярною породою собак для сім'ї. Представники породи ньюфаундленд найкраще почувають себе у воді – їх використовують для пошуково-рятувальних робіт. Легені цих собак розвинуті краще, ніж у представників інших порід, а це дозволяє їм запливати на далекі дистанції.

Для військової служби, переконують кінологи, найбільше підійдуть бельгійські вівчарки (різновид Malinois) – сильні та швидкі, вони якнайкраще справляються з різного роду завданнями, які ставить перед ними військовий режим. Сибірські хаскі, виведені американськими кінологами на початку минулого століття, є надзвичайно витривалими, тому вони з-усіх порід найкраще справляться з роллю їздових собак.

До списку потрапили й золотисті ретривери - енергійні собаки з добре розвиненою пам’яттю та чуттям, які володіють доволі-таки м’якою натурою. Австралійські вівчарки отримали звання найкращих пастуших собак: енергійні та розумні, вони зарекомендували себе в цій ролі якнайкраще.

Джерело: http://ria.ru/

Інші новини розділу