Як зекономити кухонний простір Автор: lesya · Опубліковано: 08.10.2013 11:25 · Розділ: Життя

Економія простору – одна з багатьох проблем, яку намагається вирішити сучасний дизайн. Особливо це стосується кухні – місця, де сім’я проводить багато часу як за приготуванням їжі, так і за самим обідом, вечерею або сніданком. Натомість в багатьох будинках простору, який відводиться під кухню, більше, ніж недостатньо. Отож доводиться шукати нові дизайнерські рішення, які дозолять перетворити кухню у досить вишукану та функціональну кімнатку, де і все необхідне зберігатиметься під рукою, і при цьому сама кухня не справлятиме враження захаращеної.

Якщо вам необхідно візуально збільшити простір на кухні, відмовтеся від дверей: дверний проріз можете оформити у вигляді арки, для прикладу. Та навіть якщо можливості зняти двері немає, постарайтеся розставити меблі так, щоб простір біля них був вільним.

Другий спосіб зекономити кухонний простір – повісити все необхідне на стіни. Современные кухни пропонують широкий вибір систем реслінгів: сковорідки, друшляки та ополоники, баночки зі спеціями – все це ви зможете повісити на стіни, зберігши при цьому охайний вигляд вашої кухні.

Крім того, варто використовувати вертикальні висувні шухляди. Вони дозволяють навіть у невеликій шафі розмістити посуд так, щоб його було легко дістати в необхідний момент та щоб він не займав багато місця.

Використовуйте підвіконник. Так, продовживши підвіконник, ви можете перетворити його на стіл – доволі прогресивне рішення, чи не так? Якщо підвіконник посаджений досить низько, то, розширивши його, ви можете зробити з нього оригінальну лаву, поклавши на неї кілька подушок.

Не забувайте про кути: кутовий простір в більшості випадків не затребуваний, а дарма: наприклад, в кут, який зазвичай порожній, ви можете помістити мийку та умивальник. Щоправда, для цього доведеться пошукати спеціальну модель.

Наступний спосіб функціонально розмістити меблі – використовувати складані столи та стільці. Якщо ж місця для обіднього стола на кухні катастрофічно не вистачає, прорубайте вікно в сусідню кімнату. "Підвіконник" стане прекрасним столом, який, до того ж, може виконувати роль барної стійки.

Подбайте про кольори – для кухні невеликих розмірів підійдуть світлі тони, яким варто надавати перевагу як при оформленні стін та стелі, так і при виборі меблів. Крім того, варто відмовитися від масивних елементів інтер’єру, які «крадуть» простір. І ще одна важлива деталь – яскраве освітлення, яке візуально збільшує площу невеликого приміщення.


Інші новини розділу

 • Що необхідно зробити батькам для щасливого майбутнього дитини

  Що необхідно зробити батькам для щасливого майбутнього дитини · Jane Holiday · 17.07.2017 15:43

  Всі батьки хочуть, щоб їх діти тримали якнайдалі від неприємностей, добре вчилися в школі й створювали щось хороше і корисне, коли стануть дорослими. На жаль, керівництва з виховання щасливої та успішної дитини не існує, але психологи змогли вказати на ті фактори, які притягують успіх. Всі ці факти стосуються батьків та сім'ї, що не викликає жодного подиву, адже батьки, які виховують щасливих і здібних дітей, вміють багато загального. Щоби в успішних батьків росли успішні діти необхідно розвивати їхні здібності й займатися самоосвітою вдома. Навчіть дитину як скласти бізнес план.


 • Медитація - як спосіб життя, або світ без ілюзій та страху

  Медитація - як спосіб життя, або світ без ілюзій та страху · Jane Holiday · 10.07.2017 12:20

  Якщо ви захоплюєтеся здоровим способом життя і багато читаєте про зняття стресу, то частіше за все ви, мабуть, зустрічали таке поняття, як медитація, але досі більшість людей не розуміють, що це таке. Медитація, як спосіб життя, дає людині великі можливості, але для цього потрібно зрозуміти, чим вона є насправді. Усе про свідомість та медитацію ви можете прочитати за посиланням.


 • 7 ідей для вашого бізнесу, які справді працюють

  7 ідей для вашого бізнесу, які справді працюють · Jane Holiday · 28.06.2017 12:44

  Успішні підприємці радо діляться власними секретами, які привели їх до колосального успіху в бізнесі.


 • Сплануйте добудову другого поверху у вашому домі правильно

  Сплануйте добудову другого поверху у вашому домі правильно · Jane Holiday · 26.06.2017 16:09

  Однією із суттєвих переваг приватного спорудження є можливість розширити житлову площу. Можна до уже існуючої будівлі добудувати частину, або ж побудувати другий поверх. В цій статті ми зупинимося на ключових моментах планування та будування другого поверху на уже готовій будівлі.


 • Доглядайте за своїм холодильником правильно

  Доглядайте за своїм холодильником правильно · Jane Holiday · 20.06.2017 13:09

  Купуючи новий холодильник споживач сподівається на те, що агрегат прослужить дуже довго, так воно і є, якщо не забувати за ним доглядати. Дізнайтеся основні правила догляду з цієї статті.