Юпітер знову врятував Землю від загибелі Автор: Вікторія · Опубліковано: 22.07.2009 09:19 · Розділ: Цікаві факти

Астрономи всього світу обговорюють подію вселенського масштабу. З найбільшою планетою сонячної системи, Юпітером, зіткнулось величезне космічне тіло, яке мало розміри нашої планети. Вченим поки що не вдалося з'ясувати що це було. Космічну подію першим побачив австралійський астроном-любитель Ентоні Уеслі. Він не тільки сфотографував наслідки зіткнення - темна пляма діаметром в декілька тисяч кілометрів на поверхні газового гіганта, - але встиг навіть зафіксувати хвіст вогненного вихору, піднятого з поверхні південного полюса Юпітера.

Уеслі розповів про спостереження в своєму блозі, а потім передав знімки до найбільших світових обсерваторій і НАСА. Нескладні розрахунки показали: для нашої Землі така зустріч значила б катастрофу планетного масштабу. Проте Блакитну планету від таких потрясінь вже багато мільйонів років оберігає могутній Юпітер, немов космічний воротар або небесний пилосос, приймаючи на себе астероїдні атаки.

"Планети-гіганти відкидають космічне сміття на периферію Сонячної системи в результаті ефекту гравітаційної пращі: менш масивне тіло захоплюється більш масивним і викидається на іншу траєкторію", - пояснює Олександр Родін, доцент Московського фізико-технічного інституту.

Дана подія не мала катастрофічних наслідків для Юпітера, оскільки він має газову структуру (суміш водню з гелієм), тому інтервента було м'яко поглинуто.

Цей випадок став другим подібним фактом за останніх 15 років.

Джерело apinews.ru


Інші новини розділу