Іспанці виготовили найбільшу в світі Барбі Автор: lesya · Опубліковано: 03.10.2013 18:40 · Розділ: Цікаві факти

Лялька Барбі вже протягом кількох десятків років свого існування користується шаленою популярністю. Зі звичайної ляльки вона перетворилася у щось куди більше, часом навіть у засіб маніпуляції громадськістю. Та тим не менше, популярності від цього у неї не поменшало, і з кожним роком з’являються все нові й нові варіанти золотокосої та неймовірно стрункої Барбі.

Нещодавно мешканці Іспанії Кармен Вікторія Орті та Віктор Лопес Боррас вирішили виготовити найбільшу в світі Барбі. В якості матеріалу для створення чудернацької ляльки подружжя вибрало пап'є - маше. Своє творіння іспанці планують представити на конвенції Іспанської асоціації колекціонерів ляльок Барбі, яка відбудеться 5 та 6 жовтня.

Подружжя регулярно створює найрізноманітніші композиції для знаменитого «вогняного» свята, яке носить назву Фальяс. До свята в країні обов’язково готують «нінот» - ляльку, яку спалюють по закінченню урочистостей. Кармен Орті також розповіла, що їхню Барбі, ріст якої на п’ять сантиметрів перевищує ріст ляльки, створеної фахівцями фірми Mattel, власністю якої і є бренд Барбі, з нагоди 50-річчя з дня народження ляльки, спалювати не будуть.

Після завершення з’їзду колекціонерів паперову Барбі перевезуть в Аліканте, де вона стане постійно діючим експонатом в приміщенні Асоціації.

«Барбі – не просто лялька, а щось значно більше, - підкреслив в інтерв'ю журналістам віце-президент Асоціації Хосе Луїс Монтесдеока. - Це світове надбання, яке розвивається разом з людством, демонструючи зміну його звичок, пріоритетів та цінностей».

І справді, культурну цінність Барбі поставити під сумнів важко. Проте є й негативні сторони: справа в тому, що фігура ляльки Барбі дуже далека від фігури звичайної жінки. В перерахунку на людський зріст Барбі дуже худа, з аномально тонкою талією та розміром ноги завбільшки з дитячу. В результаті у дівчаток виникає викривлене сприйняття власної фігури та ціла купа комплексів. У суспільстві занепокоєні цією тенденцію, тому всіма способами намагаються виправити ситуацію. І ось нещодавно один американський художник вирішив пофантазувати на тему того, якою була б Барбі з пропорціями тіла звичайної жінки. Вийшло досить цікаво.

Шия в «реальної» ляльки вдвічі товстіша, ніж у звичної нам пластмасової красуні, ноги – майже вдвічі коротші. Та й голова істотно зменшилася в розмірах. Все ж інше художник Микола Ламм залишив без змін: макіяж, зачіска та купальник відтворюють образ традиційної Барбі.

А ось мексиканський дизайнер Едді Агірре вирішив показати світові Барбі без макіяжу. На його думку, лялька без пудри, рум’ян, туші, тіней та помади на обличчі повинна виглядати трохи скуйовдженою та втомленою. У неї простежуються темні кола під очима, шкіра неприємно поблискує, на жовтуватих зубах красуються брекети, а нерівний колір обличчя з родимками змушує замислитися над всесильною чудодійністю макіяжу.

Джерело: http://www.segodnya.ua/

Інші новини розділу