Китайські медики виростили ніс на лобі пацієнта Автор: lesya · Опубліковано: 02.10.2013 22:18 · Розділ: Медицина

Неймовірні можливості продемонстрували цими днями китайські медики: вони проводять активну підготовку до проведення операції з пересадки носа. Найцікавішим є те, що ніс було вирощено… прямо на лобі пацієнта.

Так, минулого року 22- річний мешканець Китаю потрапив в аварію. Його ніс зазнав серйозних пошкоджень, яким, однак, юнак значення не надав. В результаті інфекція повністю зруйнувала носовий хрящ, і коли пацієнт звернувся до медиків за допомогою, ті вже нічого не могли вдіяти. І ось вони зважилися на кардинальний крок: використовуючи клітинні технології, вони спробували виростити ніс пацієнта на його тілі. І спроба увінчалася успіхом.

Спеціалісти пояснюють, чому для вирощування носу вибрали саме лоб. Технологія вирощування штучних органів досить складна. Спершу необхідно відшукати полімер, який би максимально точно міг відтворити форму та не відторгався нашим тілом.

Далі його заповнюють посівом живих клітин, які, виростаючи, приймають потрібну форму.Клітини на каркас нарощуються в лабораторних умовах. На шкірі ж пацієнта в той же час роблять надріз, в який поміщають кульку, яку поступово наповнюють повітрям: так шкіра розтягується, роблячи місце для приживлення вирощеного органу. Орган вживлюють для того, щоб у нього проросли нервові закінчення та судини, інакше кажучи, щоб орган «ожив». При цьому на тілі умови для вирощування та приживлення ідеальні. Тому й технологія ефективна.

Що ж стосується китайця, то його ніс має чимало мікросудин. Тепер китайські медики просто відокремлять його від лоба, повернуть його і пришиють на потрібне місце, не обриваючи ці судини.

Зауважимо, що це вже не перший випадок, коли людям пересаджують органи, вирощені на їхньому власному тілі. Наприкінці минулого року ніс виростили на тілі 56- річного британця, який втратив орган через рак. Англійцю, щоправда, орган вирощували на руці. І що цікаво: у чоловіка від природи ніс був трохи кривуватий, і медики запропонували йому виправити форму носа. Але той відмовився, в результаті чого отримав точну копію втраченого органу. Медики сподіваються, що через деякий час до чоловіка повернеться ще й здатність відчувати запахи.

А першою пацієнткою, якій на її власному тілі виростили орган, стала американка, яка через рак втратила частину обличчя та вухо. Їй виростили вухо, при чому також на руці.

Джерело: http://kp.ua/

Інші новини розділу