Бостонський музей потворного мистецтва святкуватиме відзначатиме свій 20 день народження Автор: lesya · Опубліковано: 02.10.2013 15:04 · Розділ: Культура

В світі є чимало музеїв, присвячених найрізноманітнішим речам. А музеїв, які виставляють витвори мистецтва, і злічити годі. Проте є в Бостоні музей, який кардинально відрізняється від своїх побратимів: у ньому викладаються найогидніші та найбільш невдалі зразки робіт митців різного періоду. Музей так і називається – «Музей поганого мистецтва». Заснований він досить давно – восени 1993 року, отож цієї осені він святкуватиме своє 20-річчя. Відкриття музею викликало неймовірні дискусії, і з 1994 року – саме тоді було виставлено першу колекцію картин – його експозиції невпинно поповнюються.

Бостонський музей належить до найбільш незвичайних музеїв світу. Він зібрав досить цікаві колекції найгіршого мистецтва, яке, однак, за словами творців, просто не може бути проігнорованим. Але не подумайте, що сюди беруть будь-яку мазанину, зовсім ні: в колекцію музею ніколи не приймуть кітч або пародію. Зате сюди беруть найбільш «неталановиті» роботи, коли художники щиро намагалися щось створити, проте у них нічого не вийшло. Точніше, вийшло – прекрасний експонат для бостонського музею.

Роботи, виставлені в музеї, митці та відвідувачі, а також, звісно, журналісти, частенько називають «ненавмисне веселими».

Фото з http://telegraf.com.ua/
Фото з http://telegraf.com.ua/


Фото з http://telegraf.com.ua/
Фото з http://telegraf.com.ua/


Фото з http://telegraf.com.ua/
Фото з http://telegraf.com.ua/


Фото з http://telegraf.com.ua/
Фото з http://telegraf.com.ua/


Відвідувачі, які приходять сюди, аж за животи беруться при перегляді дивовижних композицій. Працівники музею говорять, що враження, яке справляють виставлені в стінах музею картини, абсолютно протилежне враженню, які викликає, для прикладу, мистецтво Гетті. Хоча, якщо б його твори були нікому непотрібними та викинутими на смітник, скоріше за все, вони б стали прекрасними експонатами в Бостоні.

Поява музею викликала гострі дискусії. В 2006 році Луїза Сакко Рейлі взяла участь у дискусії з владою про стандарти краси та потворності в мистецтві, опублікованій в журналі «Архітектура Бостона». Вона розповіла, що вчителі, які приводять учнів художньої школи спершу в Музей поганого мистецтва, а потім у музей витончених мистецтв, помітили вельми цікавий факт: потворність робіт першого «звільняє» дітей, дозволяючи їм сміятися над творами мистецтва, даючи їм точку опори для формування та відстоювання власної думки.

Досить цікавою є й історія створення музею: антиквар Скотт Вілсон, прогулюючись вулицями міста, побачив у сміттєвому контейнері картину. Вона була настільки погано зроблена, що той вирішив негайно віддати її в музей – поганого мистецтва, як ви вже догадалися. А оскільки такого музею не було, Вілсон вирішив створити його сам.

Джерело: http://tripidea.ru/

Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?