Вчені довели, що воїни-пси існували насправді Автор: lesya · Опубліковано: 01.10.2013 23:00 · Розділ: Наука

Шокуюче відкриття зробили нещодавно американські дослідники: на території Північного Причорномор'я їм вдалося виявити докази того, що воїни-пси – герої численних міфів та легенд – існували насправді.

Розкопки американців під Красносамарськом розпочалися ще наприкінці 90-х. В ході робіт було виявлено останки великої кількості собак та вовків, яких було набагато більше, ніж в інших городищах того періоду. Всього вченим вдалося ідентифікувати скелети 51 собаки та семи вовків, а визначити приналежність останків решти шести тварин видалося неможливим.

За словами Нерісса Расселла (Nerissa Russell), він ще ніколи не зустрічав такої кількості останків собак у процентному співвідношенні з людськими істотами. Собаки жили досить довго, і деяким особинам виповнилося по 12 років. А це означає, що для їжі вони були непридатні. Тоді ж з якою метою наші предки утримували тварин?

Фото з сайту m-canislupus.livejournal.com
Фото з сайту m-canislupus.livejournal.com


Сліди на собачих кістках також змушують замислитись. Вони кардинально відрізняються від слідів, які зазвичай залишаються після обробки туш. Черепи собак розділені на три частини, а решту тіла було розбито на фрагменти геометричної форми близько дюйма завдовжки. Щоб знайти відповідь на ці запитання, вченим Девіду Ентоні (David Anthony) та Доркас Браун (Dorcas Brown) довелося звернутися за допомогою у… бібліотеку. Вивчаючи відповідну літературу, вони заглиблювалися в описи ритуалів та жертвоприношень, в яких фігурували собаки. Вони також консультувалися зі знавцями міфів та мовознавцями. І було виявлено, що культ уподібнення вовку існував на той час у багатьох племенах. Міфологічні сюжети наперебій розповідають, як відважні воїни перетворювалися на псів та собак. Вони жили відособлено від решти племені.

Такі чоловічі союзи в давнину і справді були досить поширеними, зокрема в індоєвропейській культурі. Вченим вдалося виявити, що собак і справді приносили в жертву. І відбувалося це взимку, тоді як інших тварин приносили в жертву протягом цілого року.

Ці союзи, твердять учені, допомагали приборкати потенційно небезпечних молодих людей, яких до того ж використовували для експансії та видобутку багатств.

Відкриття американських археологів допомогло також зрозуміти значення цифри «вісім». Зібравши всі дані, вчені дійшли висновку, що такою була основна чисельність бойової одиниці.

Джерело: http://www.pravda.ru/

Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.