Нова функція Facebook викликає занепокоєння Автор: lesya · Опубліковано: 01.10.2013 17:12 · Розділ: Суспільство

Нова функція, введена найпопулярнішою соціальною мережею, викликає занепокоєння низки користувачів. Справа в тому, що можливість редагувати оновлення своїх статусів може призвести до того, що не зовсім порядні та чесні автори зможуть дурити та підставляти читачів, змінюючи свої записи заднім числом.

До моменту введення нової функції для редагування запису доводилося видаляти його і заново публікувати уже з усіма оновленнями і правками. Однак автор такого поста втрачав всі коментарі і «лайки».

Та нові функціональні можливості, покликані в принципі допомогти у виправленні граматичних та друкарських помилок, дозволяють вирішити цю проблему, проте породжують низку нових незручностей. Тим не менше, нововведення дозволяє змінювати зміст записів заднім числом.

При цьому користувачі, які «лайкнули» запис або ж прокоментували його, про зміни, внесені автором відзначеного ними поста, повідомлятися не будуть.

Можливість редагувати опубліковані пости є у користувачів інших соціальних мереж. Очевидно, керівництво Facebook вирішило зробити мережу ще зручнішою, адже до цього часу користувачі могли редагувати лише підписи до опублікованих ними фотографій та свої власні коментарі під постами інших користувачів.

Однак той факт, що користувачам не приходитимуть сповіщення про зміни змісту постів, викликає справжнє занепокоєння. Приміром, поставивши відмітку «Мені подобається» під невинним постом «Обожнюю свого кота», ви згодом можете виявити свій «лайк» під записом «Обожнюю дивитися порно».

«Останні оновлення Facebook, які дозволяють редагувати пости після того, як їх було опубліковано, викликають серйозну стурбованість серед моїх знайомих та бізнес-клієнтів, - пояснює директор консультаційної фірми eSocialMedia Кієран Хеннон. - Лайк чи коментар, який робився до раніше незмінного змісту, тепер може бути неправильно інтерпретований - факт, над яким менш інформовані користувачі на сьогоднішній день просто не замислюються».

«Стурбованість викликає і той факт, що компанія, відзначивши лайком пост або залишивши коментар, може нашкодити бренду: зміни, внесені до змісту опублікованого запису можуть бути вкрай шкідливими для іміджу та репутації.

Так, тепер можливостей розігрувати друзів та підставляти ворогів в мережі Facebook з’явилося значно більше. Щоправда, змінені статуси позначатимуться як відредаговані, і користувачі зможуть переглянути історію правок.

Керівництво мережі вирішило ввести зміни після того, як було виявлено, що більше половини користувачів мережі заходять на Facebook через мобільний телефон, що суттєво підвищує ризик зробити друкарську помилку.

Джерело: http://www.bbc.co.uk/

Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.