Як збудувати дім з підручних матеріалів Автор: lesya · Опубліковано: 01.10.2013 13:17 · Розділ: Цікаві факти

Напевне, кожному з нас хотілося б мати хоча б невеличкий заміський будиночок, куди можна було б приїхати влітку з сім’єю чи друзями, приготувати шашлик або зварити уху та добряче розважитися. Однак далеко не всім фінанси дозволяють облаштувати собі такий затишний куточок. Та було б бажання, а матеріали на будівництво будинку знайдуться. І якщо цегла та дерево – занадто дороге задоволення, спробуйте збудувати невеликий будинок з підручних матеріалів. Повірте, це можливо, і прикладом тому послужать наступні будинки.

Один буддійський храм у Таїланді збудований – з чого б ви подумали?! – з пивних пляшок. Невідомо, кому прийшла в голову ідея використовувати пляшки з-під алкоголю для будівництва священного місця, та вона швидко була втілена в життя, і, слід сказати, вельми успішно. Пляшки складалися кришками до середини, що дозволяло скласти на стінах храму дивовижну мозаїку. Всього на будівництво храму було витрачено кілька тисяч пляшок, а місцевим ченцям вдалося яскраво продемонструвати, що творити шедеври можна навіть зі звичайнісінького сміття.


Якщо пляшок з-під пива у вас немає, спробуйте збудувати дім з… пластикових пляшок. Попередньо їх треба засипати піском, закрити кришкою, запастись спеціальними дротиками для зв’язування і приступати до справи. Такі будинки останнім часом почали будувати в країнах, що розвиваються: дешеве та доволі міцне житло доступне практично усім, та ще й проблему з довколишнім середовищем таким способом можна вирішити.

Будуючи заміський будинок, ви повинні подбати про каналізацію: навіть якщо ви приїздитимете сюди всього кілька разів на рік, вам напевне захочеться, щоб всі зручності, до яких ви звикли, були з вами. Найкращий варіант - викопати автономну каналізацію чи встановити септик. Можна ще топас купить – сучасну систему очищення стічних вод, яка гарантує якісну роботу та простоту в експлуатації.

Якщо з вибором каналізаційної системи ви визначилися, можете приступати до збирання винних пробок. Для чого, спитаєте ви? Для будівництва помешкання, звісно. Так, чеський архітектор Мирослав Свобода збудував розкішний особняк з цього незвичного матеріалу, витративши на будівництво майже дві сотні тисяч винних пробок. Мирослав є істинним цінителем червоного вина, отож частину колекції пробок він зібрав самостійно. Решту ж будівельного матеріалу подарував йому місцевий винороб.


Ще одна вельми цікава та незвична методика будівництва осель вже досить міцно вкоренилася в Європі. Все, що вам знадобиться для будівництва помешкання, це мішки або спеціальні труби, які не гниють, та звичайна земля. Її необхідно достатньо зволожити, засипати в мішки і ретельно утрамбувати. Готові мішки викладають рядами на зразок цегли, а замість цементу для скріплення використовується колючий дріт. Технологія отримала назву Earthbag building.Інші новини розділу