Спеціальна камера дозволяє побачити шкідливі викиди кожного автомобіля в режимі реального часу Автор: lesya · Опубліковано: 30.09.2013 21:43 · Розділ: Нові технології

В боротьбі за екологію та майбутнє нашої планети всі засоби підійдуть. Активісти-захисники природніх багатств Землі безустанно наголошують на тому, як згубно позначається діяльність людської цивілізації на навколишньому середовищі. Однак для більшості з нас слова залишаються словами, і ми всерйоз не замислюємося над тим, скільки шкоди, для прикладу, приносить наш автомобіль. Виправити ситуацію спробували іспанські дослідники, які створили відеокамеру, що в режимі реального часу показуватиме, скільки отруйних викидів виробляє кожен проїжджаючий мимо автомобіль.

Справа в тому, що, як твердить статистика, всього 5% несправних транспортних засобів є джерелом 90% викидів отруйних і токсичних речовин у навколишнє середовище. Щоправда, виявити цих екологічних порушників буває дуже важко, оскільки для цього було б необхідно проводити складні хімічні аналізи вихлопних газів кожного автомобіля.

Камера від іспанських дослідників
Камера від іспанських дослідників


Однак винахід іспанців з Університету Карлоса III у Мадриді (Universidad Carlos III de Madrid, UC3M) змінить ситуацію на краще. Створена ними спеціальна камера здатна в режимі реального часу виконати дистанційний експрес-аналіз вихлопних газів кожного з автомобілів, що проїжджають повз камеру. Щоправда, камера зможе працювати на дорога максимум з трьома смугами руху.

В основу системи експрес-аналізу покладена модернізована інфрачервона багатоспектральна камера, обладнана внутрішньою системою обертових світлофільтрів. Останні обертаються з досить великою швидкістю, дозволяючи за короткий проміжок часу виконати спектральну зйомку кожного транспортного засобу. При цьому кожна хімічна сполука має свій унікальний набір спектральних «підписів», які чітко простежуються на знімках, зроблених камерою.

Комп'ютер, до якого підключена камера, в режимі реального часу визначає склад вихлопних газів, виокремлюючи концентрацію вуглекислого газу, чадного газу та вуглеводнів, що залишилися в результаті неповного згоряння палива. Взявши за основу ці дані, спеціальні служби зможуть припинити експлуатацію несправного транспортного засобу.

На сьогоднішній день існує чимало камер, здатних проводити багатоспектральний експрес-аналіз вихлопних газів, однак представлена іспанцями камера вперше зможе працювати на дорогах з кількома смугами руху.

Джерело: http://www.dailytechinfo.org/

Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.