Британський невролог виростив чагарник у формі черепа Автор: lesya · Опубліковано: 30.09.2013 19:17 · Розділ: Природа

Доволі дивне та трішки навіть моторошне творіння представив світові Джеремі Гіббс, лікар-невролог з Великобританії: йому вдалося виростити кущ у формі черепа. На те, щоб прикрасити цим страхітливим чудовиськом свій сад, у Джеремі Гіббса пішло близько двох десятиліть.

Проживає лікар з доволі незвичним хобі в місті Уелін-Гарден-Сіті (Welwyn Garden City ), і череп – не єдиний дивовижний об’єкт в його саду. Куди не кинеш оком, всюди ви натикаєтесь на незвичний дизайн: приміром, фасад будинку прикрашений трьома гігантськими руками, які повзуть по стіні вверх: їх було створено з обстриженого відповідним чином плюща. Однак цього Гіббсу видалося замало, і він ще й зважився виростити у своєму дворі досить незвичний чагарник, сформувавши з нього череп.


Джеремі Гіббс розповів журналістам, що ідея виростити чагарниковий череп з’явилася в нього ще в далекому 1993, і він одразу почав втілювати її в життя. Завершити творіння вдалося зовсім недавно. За твердженням 57- річного британця, його творіння у вигляді черепа зовсім не страшне. Скоріше, навпаки: вельми симпатичне.

Зауважимо також, що Джеремі Гіббс виявися зовсім не скупим, і насолоджуватися естетичною красою свого творіння йому просто не дозволила совість: кілька разів на тиждень чоловік відкриває ворота в свій двір для туристів. Як не дивно, цікаві роззяви спеціально приїжджають сюди, щоб побачити незвичайне рішення з озеленення та благоустрою території.

У даному контексті зауважимо, що ландшафтний дизайн користувався популярністю з давніх-давен. При дворах правителів та знаті Сходу в обов’язки садівника входило систематично обстригати рослини, надаючи їм різних форм.

Сьогодні ж цей вид мистецтва отримав назву топіар. Досить незвичний і красивий, він отримав популярність на Заході, тоді як у нас поки що не встиг достатньо розповсюдитися. На виставках топіару можна побачити чимало цікавого: химерні фігури тварин та скульптури людей приваблюють натовпи відвідувачів, змушуючи їх дивуватися, на що все-таки здатні людські руки.

Приміром, у липні цього року в Монреалі відкрилася унікальна виставка садових скульптур, вирощених з рослин. В рамках виставки було представлено безліч по-справжньому унікальних екземплярів: гігантська скульптура горили, дика качка серед ставка, а також голова жінки, волосся якої переплетене квітами та спадає по шиї до плечей.


Інші новини розділу