Таємна політика Philip Morris: під прицілом опинилися французькі парламентарії Автор: lesya · Опубліковано: 30.09.2013 16:16 · Розділ: Політика

У кожного з нас є свій скелет у шафі. У когось це пікантні подробиці минулого життя, про які сьогодні неохота згадувати, а хтось приховує чужі таємниці. А у великих людей і скелети великі.

Зараз же піде мова не про людину, а про компанію-гіганта, одного з найзнаменитіших виробників цигарок - Philip Morris. На минулому тижні у французькій газеті Le Parisien було опубліковано вельми цікаву статтю, яка включала частину внутрішньої документації американського виробника сигарет Philip Morris International. Серед опублікованих секретних уривків – досить неоднозначний список, до складу якого увійшли імена 74 французьких парламентаріїв. Біля кожного імені, окрім загальнодоступної інформації, містяться відомості про позицію кожного з фігурантів стосовно важливих для тютюнової промисловості питань.

Депутати, які притримуються лояльної до виробника позиції, позначені у списку синім кольором, ті, хто виступає проти, - червоним, решта ж, які з рішенням не визначилися, значаться у списку під зеленим кольором.

Окрім того, опубліковані документи викрили і той факт, що співробітники виробника-гіганта PMI, які просувають інтереси компанії, мають у своєму розпорядженні «рахунки для оплати накладних витрат» на загальну суму в 548 927 євро. Виходить, що при просуванні своєї продукції концерн не гребує використовувати методи розвідслужб.

А все зводиться ось до чого: в жовтні цього року Європарламент повинен обговорити вкрай несприятливі для тютюнової промисловості директиви. Приміром, якщо парламентська більшість проголосує за відповідні закони, тонкі цигарки та цигарки з ментолом потраплять під заборону. Разом з цим, тютюнові компанії змушені будуть друкувати на упаковках відразливі фотографії, які б демонстрували негативні наслідки паління.

Почувши, що запахло смаленим, виробники сигарет вирішили всіма можливими способами залучити на свій бік парламентаріїв. Однією з етапів цієї кампанії є виявлення депутатів, які зможуть відстоювати інтереси тютюнових компаній на засіданнях Європарламенту або хоча б не виступатимуть проти них.

Однак ведення такого списку далеко не всі вважають законним. Софі Нербонн, наприклад, зазначила, що про існування списку повинні були знати самі депутати. І коли німецьке видання Der Spiegel подало запити в Philip Morris, та заперечувати наявність списків не стала, однак і повідомити, чи існує аналогічний список німецьких парламентаріїв, відмовилася…


Інші новини розділу

 • Нові знахідки в розслідуванні катастрофи Boeing-777

  Нові знахідки в розслідуванні катастрофи Boeing-777 · Марина Левицкая · 16.06.2016 17:21

  Світові ЗМІ продовжують писати про хід розслідування катастрофи літака Boeing-777, який був збитий ще два роки тому в липні. Нові знахідки, виявлені на місці трагедії, дозволяють експертам по-новому поглянути на причини цієї масштабної авіакатастрофи.


 • Жителі гватемальського міста побили і спалили свого мера

  Жителі гватемальського міста побили і спалили свого мера · lesya · 13.10.2015 23:42

  У цивілізованих країнах світу недобросовісних політиків кидають до в’язниці або ж просто звільняють з посади, чим частенько вони користають. Інша річ Гватемала – в цій країні навряд чи є багато охочих здобути владу. Цими днями моторошна історія сталася у місті Консепсьон, що знаходиться на заході країни. Місцеві мешканці запідозрили мера населеного пункту у злочині, і вирішили влаштувати самосуд. В результаті побитий і обпалений Базиліо Хуракана помер.


 • Завдяки "тихій дипломатії" королева Єлизавета самотужки врятувала монархію

  Завдяки "тихій дипломатії" королева Єлизавета самотужки врятувала монархію · lesya · 21.09.2015 22:30

  Королева Єлизавета ІІ вже давно викликає повагу і захват у британців. А тепер, коли настала ювілейна дата з початку її правління, і королеву визнали персоною, яка найдовше протрималася на троні, про Єлизавету ІІ заговорили з новою силою. Саме вона, вважають історики, без сторонньої допомоги змогла врятувати у Британії монархію.


 • Політик порівняв норвезьких курців з гонимими євреями

  Політик порівняв норвезьких курців з гонимими євреями · lesya · 07.09.2015 17:40

  Про ті поневіряння, які довелося пережити єврейському народу в роки Другої світової війни, відомо багато, але не все. Їх переслідували, масово розстрілювали, вбивали в газових камерах, мучили в концентраційних таборах. Та виявляється, є люди, яких ще й зараз точнісінько так само переслідують. І не у віддалених країнах Африки чи в мусульманському світі, закони якого нам незрозумілі, а тут, у нас, у розвиненій і вільній Європі, а точніше, у Норвегії. Недавно один норвезький політик заявив, що є категорія населення, яку переслідують так, як свого часу переслідували євреїв.


 • В Барака Обами розгледіли риси психопатії

  В Барака Обами розгледіли риси психопатії · lesya · 06.08.2015 16:00

  Недавно один американський журналіст вирішив порозмислити над тим, чи нема, бува, в американського президента якихось психічних відхилень. Проаналізувавши кілька публічних виступів Барака, а також деякі його звички, колумніст видання The American Thinker дійшов висновку, що в американського лідера присутні ознаки всіх трьох психологічних відхилень, що належать до так званої Темної тріади. У Барака Обами, на думку автора статті, є і нарцисизм, і макіавеллізм і психопатія.