Топ кращих браузерів або Як змінюються уподобання українських користувачів Автор: lesya · Опубліковано: 29.09.2013 16:56 · Розділ: Нові технології

Думки користувачів з приводу того, який Інтернет-браузер найкращий, розбігаються, проте в центрі дискусій вітчизняних юзерів традиційно опиняються найпопулярніші з них: Internet Explorer, Google Chrome, Opera Software та Mozilla Firefox. Порівняно недавно до них приєднався браузер Safari, який, однак, з лідерами конкурувати не може.

Згідно з різними оглядами, лідером серед користувачів Інтернету станом на кінець 2012 року є, як не дивно, Internet Explorer – ним користується майже 49% усіх користувачів Мережі в цілому світі. І це при тому, що браузер постійно піддається нищівній критиці в Інтернеті. Але той факт, що його випустила Microsoft, очевидно, зробив своє.

На другому місці в рейтингу світової популярності опинився браузер Mozilla Firefox з показником у 18.27% користувачів. Він впевнено завоював високі позиції і протягом тривалого часу їх утримував, проте останнім часом розробники, намагаючись удосконалити браузер, трохи переборщили з розширеннями, і він став набагато повільнішим.

Третім став браузер Google Chrome, якому віддали перевагу 17.14% користувачів Мережі. В Інтернеті можна без проблем скачать хром интернет останніх версій, цей браузер тішить швидкістю роботи та простотою в користуванні.

Четверте та п’яте місця між собою розділили браузери Safari та Opera, при чому останньому дісталося не цілих 2% користувачів.

В Україні ж ситуація дещо інша. Картина переваг українських користувачів Інтернету щодо браузерів постійно змінюється. Приміром, на початку 2008 року на першому місці за популярністю перебував Internet Explorer з показником в 62% юзерів. При цьому найпопулярнішою була його шоста версія – за твердженням користувачів, найбільш невдала. Можливо, саме тому всього через рік лідерські позиції відійшли до Опери.

Вже через рік за популярністю та кількістю користувачів його випередив і популярний сьогодні Mozilla Firefox, відсунувши Internet Explorer на третє місце.

Браузер Safari з півкруглим інтерфейсом (Фото з сайту www.x161.ru)
Браузер Safari з півкруглим інтерфейсом (Фото з сайту www.x161.ru)

Разом з цим зміцнював свої позиції новий браузер Chrome, розроблений компанією Google. В минулому році він обігнав усіх, ставши найпопулярнішим браузером серед вітчизняних користувачів. На початку цього року браузер Chrome використовували приблизно 31% всіх українських користувачів Інтернету на своїх комп'ютерах.


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.