8 наукових причин, чому вам важко вставати вранці Автор: lesya · Опубліковано: 28.09.2013 12:51 · Розділ: Наука

Більшості з нас відоме відчуття, коли, прокинувшись вранці, ми не знаходимо в собі сил, щоб піднятися з ліжка. Виявляється, причина цьому – не лише банальна ледачість, але ціла низка серйозних науково обґрунтованих факторів. Може бути, що напередодні ви перевтомилися чи довго не могли заснути, можливо, ранок видався занадто холодним і організм навідріз відмовляється покидати тепле ліжко. Схожих причин може бути сила силенна, однак у деяких людей вони, ці причини, набагато глибші.

Так, дослідник такого загадкового явища, як людський сон, Денніс Розен у своїй статті, опублікованій на сторінках журналу «Psychology Today» наводить низку факторів, які можуть заважати нам вставати з ліжка вранці.

1. Брак сну – одна з найпоширеніших та найменш хитрих причин. І вона є навіть не так причиною, а наслідком тих проблем, які спричинюють поганий сон, заважаючи людині виспатися.

2. Незбалансований графік. Якщо ви працюєте на важкій і відповідальній роботі, займаючи посаду лікаря чи працівника пожежної служби, для прикладу, що не дозволяє налагодити нормальний режим сну, вам, скоріше за все, буде важко вранці випхатися з ліжка. В результаті такого напруженого графіку людина змушена не спати ночами, заповнюючи недолік сну вдень, а це негативно впливає на настрій та самопочуття в цілому.

3. Недотримання фаз добового ритму. Якщо біологічний годинник людини зазнав збоїв, і вам доводиться прокидатися затемна, а лягати вдосвіта, це також згубно позначається на готовності вставати з ліжка.

4. Ігнорування правил гігієни сну. Якщо ви вирішили поспати кілька годин вдень, подивитися в ліжку телевізор чи посидіти в Інтернеті, випити перед сном чашечку кави, то ви - яскравий приклад людини, яка порушує гігієну сну. Все це в результаті змушує вас до останку лежати в ліжку зранку, стрімголов збираючись на роботу за час, який залишився після вашої героїчної та врешті-решт вдалої спроби покинути обійми Морфея.

5. Призупинення дихання уві сні – явище, яке медики називають апное. Воно загрожує не лише порушенням структури сну в нічний період доби, але й викликає денну сонливість, є причиною перманентної втоми та погіршення інтелекту й пам’яті.

6. Ще однією причиною, яка не дозволяє покинути зручне ложе вранці, є так званий синдром неспокійних ніг – рухи, які робить людина, щоб позбутися неприємного відчуття в нижніх кінцівках.

7. Якщо ви приймаєте якісь лікарські препарати, то можете не сумніватись, що причина ранкової млявості – у побічних ефектах (звісно, якщо перелічені вище причини у вас відсутні). Антидепресанти, препарати для зниження тиску, протиалергічні засоби, знеболювальні препарати – всі вони порушують здоровий та спокійний сон, викликаючи бажання полежати довше вранці.

8. Психічні і психологічні чинники, серед яких найпоширенішим є депресія.

Джерело: http://mainfun.ru/

Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.